Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

28. květen 2019

800 dobrovolníků pomáhalo během Give & Gain Day po celé České republice

800 dobrovolníků pomáhalo během Give & Gain Day po celé České republice

Pátek 17. května se nesl ve znamení firemního dobrovolnictví. Zaměstnanci soukromého sektoru pomáhali tomu neziskovému a odpracovali dohromady 6400 hodin po celé ČR. Letos se zúčastnilo na 800 zaměstnanců z 27 společností a pomohli 73 organizacím.

Firemní dobrovolnictví se v posledních letech stává neodmyslitelnou součástí politiky odpovědných společností, kterým není lhostejné prostředí a lidé za branami jejich podniku. To, že pomoc neziskovým organizacím dává smysl, ukazuje den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day, který letos připadl na 17. května a proběhl již podeváté v řadě. Během uplynulých devíti let se do Give & Gain Day v České republice zapojilo okolo 6400 firemních dobrovolníků, kteří odpracovali přes 50 000 hodin práce pro veřejně prospěšné instituce. „Těší nás, že firemní dobrovolníci mají stále větší zájem pomáhat nejen manuálně, ale přímou pomocí klientům různých zdravotnických zařízení a organizací,“ říká Pavel Kučera, koordinátor firemního dobrovolnictví z Byznysu pro společnost.

Prostřednictvím portálu Zapojimse.cz si mohli zaměstnanci přihlášených vybírat z poptávek dobrovolnické pomoci od desítek neziskových a veřejně prospěšných organizací z celé České republiky. Největší zájem byl tradičně o pomoc v Praze, na dalších místech se umístily kraje Středočeský a Královehradecký.

Den se opravdu vydařil, což dokumentuje i fotogalerie za akce.

Pro mnohé společnosti je den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day pravidelně akcí, díky níž dále rozvíjejí svůj přístup ke společenské odpovědnosti. „Této akce se účastníme již počtvrté. V minulých letech jsme pomáhali, kde se dalo – myli jsme okna, pleli záhony, upravovali zahrady, čistili okolí vodních toků atd. Dobrovolnický den nás vždy vytrhne z každodenní pracovní rutiny a zároveň nám poskytne možnost nahlédnout do chodu jiných organizací. Okolo nás je mnoho lidí, kteří dělají záslužné věci, a i my chceme pomáhat a inspirovat k tomu ostatní. Vnímáme to také jako velkou příležitost zažít něco nového. Za ta léta, co se do G&G Day zapojujeme a navštěvujeme nejrůznější organizace, cítíme čím dál větší potřebu podporovat lidi kolem nás. I drobná práce je totiž pro mnohé velkou pomocí. Slůvko „Děkuji“, které v organizacích slýcháme, má pro nás mnohem hlubší význam, než si dokážete přestavit,“ říká Václava Svobodová, specialistka interní a externí komunikace Rossmann.

Mezi českými firmami je o Give & Gain Day každým rokem vyšší zájem. Letošního ročníku Give & Gain Day se zúčastnily tyto společnosti: Alliance Healthcare, Antalis, Atradius, Beiersdorf, Cocoon, COFIDIS, COMMERZBANK, Česká podnikatelská pojišťovna, Československá obchodní banka, E.ON Česká republika, GSK, Hertz Autopůjčovna, Kooperativa pojišťovna, Future Recruitment, IVECO Czech Republic, Johnson & Johnson, JNJ Global Business Services, Markant Česko, MONETA Money Bank, Novartis, Plzeňský Prazdroj, Procter & Gamble Czech Republic, Procter & Gamble – Rakona, Rossmann, Skupina ČEZ, Sodexo Pass Česká republika, Tchibo Praha.

Firmy prostřednictvím firemního dobrovolnického dne Give & Gain Day podporují Odpovědné Česko a naplňují principy celoevropské výzvy #odpovedne2030, za níž spolu s platformou CSR Europe stojí pořadatel akce Give & Gain Day, aliance BpS – Byznys pro společnost. Lidé z firem ale pomáhají v průběhu celého roku – s využitím portálu Zapojimse.cz se každoročně propojí okolo 7000 firemních dobrovolníků s neziskovkami.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.