Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

5. květen 2017

Blíží se 7. ročník Give & Gain Day

Blíží se 7. ročník Give & Gain Day

V pátek 19. května proběhne Mezinárodní den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day 2017.

V rámci celosvětové akce se do pomoci veřejně prospěšným organizacím zapojí tisíce dobrovolníků ze stovek firem, které se nacházejí ve více než 30 zemích světa. Zájem firem o tuto akci v České republice každoročně roste. Prostřednictvím portálu Zapojimse.cz se již přihlásilo na 1 000 dobrovolníků ze 40 firem, městských částí a dalších institucí.

Give & Gain Day se uskuteční v České republice již posedmé v řadě. Zaměstnanci zapojených firem mají možnost jako dobrovolníci pomoci veřejně prospěšnému sektoru, kterému darují svůj čas, energii i nápady. Za odměnu pak mohou získat vedle dobrého pocitu z odvedené práce také nové zkušenosti. Veřejně prospěšné organizace za to na oplátku předají dobrovolníkům své nadšení a zkušenosti a získají díky nim odhodlanou pracovní sílu a inspiraci pro větší profesionalizaci své činnosti. A právě to je pro ně velice cenné.

„Prostřednictvím našeho portálu Zapojimse.cz si firmy vybíraly svoji účast v rámci desítek neziskových a veřejně prospěšných organizací po celé České republice. Největší zájem byl tradičně o lokality Praha, Brno, Pardubice, kam míří nejvíce dobrovolníků,“ říká Dominika Herdová z platformy Byznys pro společnost a dodává: „Dobrovolníci, kteří chodí na Give & Gain Day pravidelně, budou letos opět oceněni titulem Give & Gain Day Heroes.“   

Give & Gain Day je oslavou potenciálu a společenského přínosu firemního dobrovolnictví po celém světě. V České republice ho organizuje národní platforma BPS - Byznys pro společnost, která je partnerem Business in the Community – iniciátora Give & Gain Day na mezinárodní úrovni. Mediálními partnery jsou Česká televize, Faktor S a časopis Týden.

Více informací Dominika Herdová, e-mail: herdova@byznysprospolecnost.cz, tel.: 602 374 137

Za 6 let se do Give & Gain Day v České republice zapojilo celkem 4 400 firemních dobrovolníků, kteří odpracovali 35 100 hodin práce pro veřejně prospěšné instituce. Těšíme se, že se přidáte a přispějete svojí pomocí v tento významný den i vy.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme nezapomenutelný teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.