Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

30. duben 2018

Čas pro dobrou věc v Plzeňském a Karlovarském kraji

Čas pro dobrou věc v Plzeňském a Karlovarském kraji

Čtyři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ se zapojily do 11. ročníku akce Čas pro dobrou věc. Během dvou dnů pomáhali s úklidem, údržbovými pracemi a zahradničením v 5 organizacích v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Pracoviště za zahrady a budovy neziskových organizací na Plzeňsku a Karlovarsku vyměnilo celkem 43 zaměstnanců Skupiny ČEZ během letošní druhé etapy firemního dobrovolnictví ve dnech 25. a 26. dubna.

Nejpočetnější tým (15 účastníků) strávil den v areálu Centra Klášter Chotěšov. Byla mezi nimi i Lenka Hamplová, specialista procesní podpory z Plzně, která se akce zúčastnila poprvé. „Náplň mé činnosti byl opravdu pestrý a takřka sestavený na míru. Před příjezdem na samotnou akci jsem si totiž poranila koleno, ale ani to nebylo překážkou ve spárování klášterní zdi maltou a natírání okenních mříží. Ostatní dobrovolníci například hloubili a dláždili díru na dětské pískoviště, anebo prostě jen uklízeli zahradu a ostatní prostory areálu kláštera Chotěšov. Pomoc při rekonstrukci kulturní památky, krásné prostředí i skvělý přístup majitelů areálu mě nadchly natolik, že se ráda jakékoliv další akce zúčastním,“ říká Lenka Hamplová.

Ruku k dílu přiložila další desítka dobrovolníků také v terapeutickém centru Ledovec v Ledcích u Plzně.  Organizace provozuje sociální rehabilitaci a poradenství, denní stacionář a chráněné bydlení lidem s duševním onemocněním a mentálním handicapem. Dobrovolníky z řad firem „zaměstnává“ už do roku 2006, využívá rovněž i pomoci ze zahraničí od Evropské dobrovolné služby.

Dobrovolnictví je přínosnou a vítanou aktivitou nejen pro nás, ale i pro samotné účastníky. Dostávají tak totiž příležitost poznat alespoň na pár hodin, jak to chodí za branami terapeutických center a dalších neziskovek, kam by se ve svém volném čase asi nedostali. A moc nás těší, že se k nám dobrovolníci nejen z ČEZ rádi vracejí,“ říká Petr Moravec z kanceláře ředitele organizace Ledovec.

Další „čezáci“ strávili svůj pracovní den ve stacionáři Človíček při Diakonii ČCE, v Bečovské botanické zahradě organizace ZO ČSOP Berkut a spolku Pomocné tlapky.

Za deset let se projektu dobrovolnické práce zúčastnilo 5 054 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Ti mají možnost zapojit se i do tzv. Rodinného dne dobrovolnictví, kde lze k poctivé práci pro dobrou věc přizvat celou rodinu, nebo podpořit svou prací organizaci dle vlastního výběru.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.