Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

4. listopad 2020

ČPP opět pomáhá neziskovým organizacím

ČPP opět pomáhá neziskovým organizacím

V reakci na vládní opatření jsme poslali našim členským firmám výzvu „Zapojím se z domova, která na základě našeho říjnového průzkumu u veřejně prospěšných organizací měla za cíl zmapovat jejich aktuální situaci. Mimo otázky, jak uchopit dobrovolnictví a jak se mohou zaměstnanci našich spolupracujících firem dále zapojit, jsme konzultovali i materiální pomoc. Naší dlouholeté partnerské firmě Česká podnikatelská pojišťovna, a. s. VIG, se podařilo připravit 100 kusů balíčků hygienických potřeb, které jsme společně rozdělili mezi následující organizace:

  • Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s., jejíž posláním je poskytovat poradenství, pomoc a podporu lidem v situacích, které nejsou schopni zvládnout vlastními silami. Jde jak o ubytování v Azylovém domě ve Vsetíně, tak o odborné poradenství v poradně a pomoc v terénních službách, kde balíčky udělají radost.
  • RUBIKON CENTRUM, Z.Ú, již od roku 1994 pomáhá lidem, kteří chtějí překročit svou trestní minulost. Podporují je na jejich cestě zpátky do společnosti – v získání a udržení práce, v řešení dluhů a v odpovědnosti vůči sobě, rodině i okolí. Klienti ocení pomoc s hygienickými potřebami do jejich nového začátku.
  • NEMOCNICE MILOSRDNÝCH SESTER SV. KARLA BOROMEJSKÉHO V PRAZE se také potýká s pandemií nemoci covid-19. Jejich infekční oddělení je v karanténě s pacienty. Balíčky poskytli těmto doktorům a sestrám jako poděkování za ohromné nasazení a výjimečnou péči o pacienty.

Organizace nám zaslali fotodokumentaci, jak hygienické balíčky pomáhají a my tímto děkujeme za skvěle odvedenou práci. Rádi bychom vyzvali další firmy, aby se nám ozvaly a neváhaly se zapojit s pomocí v těžkém čase pandemie. Pomoc soustředíme nejpotřebnějším a snažíme se pomoci i nejvíce zasaženým regionům a oblastem, jako je například Zlínsko, Vsetínsko, Praha a její okolí. Možností, jak se zapojit, je nespočet a my jsme připraveni vám poradit -  víme, co organizace potřebují.

 

 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.