Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

29. prosinec 2022

Děkujeme všem, kteří s námi pomáhali

Děkujeme všem, kteří s námi pomáhali

Děkujeme všem firemním dobrovolníkům, organizacím i společnostem, kteří se v roce 2022 zapojili a pomohli tam, kde to bylo nejvíce potřeba.

Rok 2022 již nebyl poznamenán žádnými restrikcemi či obavami z nákazy COVID-19, a to se projevilo i mezi firemními dobrovolníky, kdy se s novou vervou pustili do hledání příležitostí, jak pomáhat. Počátek roku byl ještě poněkud vlažný, první dobrovolníci začali opravdu chodit v březnu, ale už v dubnu byl zájem podstatně větší. Tradičně nás vždy čekají v roce dva vrcholy, jeden před létem a druhý hned po skončení prázdnin. Tento dlouhodobý trend se potvrdil i letos a zejména podzimní vrchol byl tentokrát opravdu velký a díky řadě oblíbených vánočních příprav se protáhl až do prosince.

V červnu jsme uspořádali 12. ročník národního dobrovolnického dne Give & Gain Day, který opět probíhal v celé republice, kdy jsme uspořádali na několik desítek dobrovolnických akcí, kterých se účastnilo několik stovek dobrovolníků. 

Oblíbene dny a aktivity

Firemní dobrovolníci se rádi zapojují do pomoci různým veřejně prospěšným organizacím po celý týden. Některé dny však dlouhodobě patří k preferovanějším a letos tomu nebylo jinak. Dobrovolníci nejvíce pomáhají v pátek a ve čtvrtek. Tentokrát i středa patřila k velmi oblíbeným dnům. Naopak pondělí i úterý je u firemních dobrovolníků nejméně preferovaným dnem. 

Dobrovolníci se vracejí do organizací, kde je jejich pomoc vítána a mají zde z odvedené práce dobrý pocit. Mezi nejoblíbenjěší organizace, kam jsme poslali nejvíce dobrovolníků patří Zoo Praha, Pražská pastvina, Zoo Ostrava, Zoo Dvůr Králové a Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze.

Pomáháte s námi

V roce 2022 jsme společně pomáhali ve více než 200 stovkách různých veřejně prospěšných organizacích, při 800 akcích a odpracovali jsme téměř 40.000 hodin! Tím jsme překonali veškerá očekávání a všem vám patří obrovský dík. 

 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.