Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

19. leden 2024

Děkujeme všem za pomoc v roce 2023

Děkujeme všem za pomoc v roce 2023

Rok 2023 se stal v devatenáctileté historii projektu Zapojím se nejúspěšnějším rokem, kdy jsme společně s vámi uspořádali nejvíce dobrovolnických akcí pro nejvíce dobrovolníků a podpořili tak nejvíce neziskových a veřejně prospěšných organizací.

Začátek roku byl zájem o dobrovolnické dny tradičně menší. Nicméně už v březnu se akcí zúčastnily téměř dvě stovky dobrovolníků a o měsíc později jich bylo pět set. Nejvíce dobrovolníků přislo v červnu, konkrétně 1700. Ani v dalších měsících jsme si příliš neodpočinuli a stovky dobrovolníků podpořily svou prací organizace po celýn rok.

V červnu jsme uspořádali 13. ročník národního dobrovolnického dne Give & GainDay, který opět probíhal v celé republice. Opět se ho zúčastnilo více dobrovolníků než v minulém roce, včetně starosty Prahy 7 Jana Čižinského a britského velvyslance Matta Fielda.

V tomto roce se do celoročního dobrovolnictví nově zapojily firmy - ADP, ANTALIS, AVON, DoDo, Edenred, Innogy, Labs1503, Lagardere, Photon Energy, Raiffeisenbank, Upfiled, VIG Re a Wienerberger. DĚKUJEME!

Díky vám všem jsme podpořili 265 neziskových a veřejně prospěšných organizací, uskutečnili 1071 dobrovolnických akcí ve všech krajích ČR a firemní dobrovolníci odpracovali 51 525 hodin! To jsou neuvěřitelná čísla!

Mezi nejvíce preferované dobrovolnické akce patří aktivity v Zoo Praha, na Pražské pastvině, v Zoo Ostrava, v Židovské obci Praha a Trojském zámku. Více jak 100 dobrovolníků jsme letos vyslali do téměř 20 organizací. 

Chtěli bychom všem zapojeným organizacím, firmám, jejich dobrovolníkům, koordinátorům a nadšencům velmi poděkovat za vaši neocenitelnou spolupráci v uplynulém roce. Tento úspěch je především díky vašemu nadšení, entuziasmu a neúnavnému úsilí. Vaše práce a oddanost jsou pro nás neocenitelné.

 

 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.