Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

29. červen 2021

Dobrovolníci se zapojují do pomoci na jižní Moravě

Dobrovolníci se zapojují do pomoci na jižní Moravě

Postupně domlouváme pro jednotlivé skupiny firemních dobrovolníků možnosti, kam jet a kde pomáhat. Po dohodě s jednotlivými obcemi vysíláme první dobrovolnické skupiny na místa, kde jsou opravdu potřeba.

Děkujeme všem firmám a jejich dobrovolníkům, kteří se na nás obracejí s nabídkami pomoci v zasažených obcích na Hodonínsku.

Krizová centra jednotlivých obcí jsou v současné době velmi přetížena a často nestíhají ani zvedat telefony. Chápeme, že chcete pomáhat hned, ale práce je nyní především pro těžkou techniku, hasiče a v místech často hrozí velké nebezpečí zranění. Proto velmi zvažte, zda na takovou práci opravdu stačíte. Práce a pomoc bude potřeba v postižených obcích ještě kolik měsíců.

Pro dobrovolníky platí, že s sebou si musí vzít vlastní pracovní rukavice, kvalitní pracovní obuv a oblečení. Doporučujeme také přílbu a samozřejmě roušky a respirátory, včetně potvrzení o očkování, prodělaném onemocnění covidu, či negativním testu. Hodí se také vlastní lopaty, košťata, kolečka a podobně. Nezapomeňte také na opalovací krém a pokrývku hlavy v případě pěkného počasí, v případě deště zase pláštěnky či nepromokavé oblečení. Vezměte si také dostatek pití a jídla.

Pokud jedete na místo:

 1. Zaparkujte mimo obec na určených místech nebo využijte kyvadlové dopravy
 2. Nahlaste se v infocentru, kde vám určí podle aktuální potřeby vaši práci
 3. Dodržujete bezpečnost vlastní i všech okolo
 4. Nepřeceňujte vlastní síly
 5. Poslouchejte koordinátory a nepracujte nikdy sami

V současné době na místa nejezděte bez předchozí domluvy. Nevozte na místo žádné potraviny ani jinou nevyžádanou materiální pomoc. Centra už nepřijímají oblečení, dezinfekční prostředky, potraviny v konzervách, věci pro děti, úklidové potřeby, plenky, deky, hygienické potřeby, roušky, respirátory. Všeho je dostatek a centra jsou přeplněna.

Pro spolupracující firmy a jejich dobrovolníky máme už nyní domluvené termíny a vypsané na celý červenec na dobrovolnickou pomoc na jejich firemních portálech, proto rovnou hledejte tam. Je však nutné počítat s tím, že vše se řeší ze dne na den, a více než jindy záleží na aktuální potřebě daného místa a domluvená akce se může kdykoliv změnit nebo zrušit. Uvědomte si, že jde o krizovou pomoc, kdy záleží víc na potřebě konkrétních obcí, než na uspokojování vlastních idejí. Je třeba respektovat místní požadavky a všichni pracují s maximálním úsilím, aby pomohli tam, kde je to nejvíce potřeba. 

Sledujete Facebook https://www.facebook.com/dkhodonin, kde jsou aktuální informace o potřebách materiální pomoci. 

Pro případné dotazy nás neváhejte kontaktovat na obvylých adresách.

Pro firmy

 • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
 • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
 • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

 • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
 • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
 • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.