Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

22. září 2017

Dobrovolníci v Palatě - domově pro zrakově postižené

Dobrovolníci v Palatě - domově pro zrakově postižené

Nabitý dobrovolnický den prožili v září zaměstnanci společnosti Freudenberg Home and Cleaning Solutions v organizaci Palata v Praze 5. Pečovali o zahradu i klienty domova a vyzkoušeli si třeba i to, jak vidí svět lidé s různým zrakovým postižením.

Palata je domov poskytující služby lidem se zrakovým postižením již od roku 1893. Historická novorenesanční budova domova se nachází v krásném prostředí tříhektarového parku. Celý areál má na starost pouze jeden zahradník, a proto je pomoc dobrovolníků vždy velmi vítaná.

Tentokrát pomáhali zaměstnanci firmy Freudenberg Home and Cleaning Solutions s odstraňováním ořezaných větví, hrabali a zametali listí, vysekávali křovinořezem trávu a keře. Jedna z dobrovolnic odpoledne trávila čas také s klienty domova a další pomohla s péčí o králíka, který je jedním ze zvířat chovaných v domově pro terapeutické účely. Účastníci akce se dozvěděli také mnoho zajímavého o péči o zrakově postižené a prohlédli si dílnu pro rukodělné aktivity.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.