Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

16. srpen 2017

Dobrovolníci z BILLY pracovali na obnově kulturní památky v Březnici

Dobrovolníci z BILLY pracovali na obnově kulturní památky v Březnici

Program firemního dobrovolnictví Zapojím se podporuje inovativní veřejně prospěšný projekt v Březnici. V srpnu zde uvítali pomoc firemních dobrovolníků společnosti BILLA.

V Březnici u Příbrami vzniká unikátní projekt nadačního pivovaru Herold. Jeho cílem je rekonstrukce historických barokních budov včetně bývalé pivovarské zahrady a jejich následné využití pro sociálně a společensky prospěšné projekty. V plánu je například vybudování chráněné dílny a komunitní zahrady. Pivovar byl založen v roce 1454, současnou barokní podobu získaly budovy pivovaru v roce 1720.

V polovině srpna zaměstnanci společnosti BILLA přispěli svou dobrovolnou prací k obnově kulturního dědictví pivovaru. „Pro mne osobně to byla nová zkušenost, stát se na jeden den dobrovolníkem a vyměnit pohodlné kancelářské prostředí za to v Březnici. Když se pohybujete na takovém místě a vlastně se podílíte na něčem, co zde vzniklo před tolika lety, máte k práci, i když byla dost špinavá a náročná, úplně odlišný přístup,“ říká za všechny jedna z dobrovolnic. Dobrovolníci se podíleli na vyklízení a úklidu prostor v rámci přípravy na rekonstrukci.

Do programu firemního dobrovolnictví Zapojimse.cz se nadace pivovaru Herold zapojila od ledna 2017. Díky němu přijela do Březnice pomáhat např. i početná skupina dobrovolníků ze skupiny ČEZ, kteří během své akce v červnu 2017 také odvedli velký kus práce. Věříme, že se nám bude i nadále dařit propojovat firemní dobrovolníky a odvážné veřejně prospěšné projekty, tak jako je tomu v případě březnického pivovaru.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.