Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

21. září 2017

Dobrovolníci z Celanese pomáhali v komunitním centru Motýlek

Dobrovolníci z Celanese pomáhali v komunitním centru Motýlek

Společnost Celanese je celosvětovým výrobcem moderních technických plastů. Zaměstnanci české pobočky Celanese Sales Czech Republic ukázali, že pracují rádi i s dalšími materiály.

KC Motýlek v Praze, sdružení na pomoc dětem s handicapy, pomáhali během svého zářijového dobrovolnického dne s výrobou a balením drobných předmětů na vánoční trhy. Výsledkem byly různorodé dárečky z keramiky, svíčky z včelího vosku, přáníčka apod. Kromě pracovních aktivit se dobrovolníci dozvěděli také zajímavé informace o fungování Komunitního centra Motýlek.

Výtěžek z prodeje předmětů je určen na provoz registrovaných sociálních služeb centra. Je zde např. Centrum denních služeb, které navštěvují děti s postižením, nízkoprahový klub Pacific pro děti ze sídliště Černý most a také sociální poradenství pro ohrožené rodiny. V Motýlku si mohou děti s postižením vybrat z mnoha aktivit, které jim pomáhají smysluplně využít volný čas a získat potřebné dovednosti k tomu, aby se mohly začlenit mezi své vrstevníky.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.