Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

15. listopad 2019

Dobrovolnici z ČPP na pomoc přírodě

Dobrovolnici z ČPP na pomoc přírodě

Dobrovolníci spolu s ochranáři likvidovali zákeřnou svídu, aby pomohli ohrožené bělozářce liliové u Krupáčovy Vrutice ve Středočeském kraji.

Členové ČSOP Klenice a dobrovolníci z České podnikatelské pojišťovny vyrazili na záchranu ohrožené bělozářky liliové, která roste na Mukařově stráni u Krupáčovy Vrutice. Na stráň jsme se vrátili po třech letech a nestačili se divit.

Lokalita poměrně hustě zarostla keřem svídou krvavou, která se často pěstuje jako okrasná dřevina. Svída se však rovněž chová velmi expanzivně a ráda hojně zarůstá slunné stráně či lesní lemy a především je poměrně odolná. Její odstraňování je zdlouhavá práce, přesto se pětici dobrovolníků podařilo během pěti hodin vyčistit od náletů velkou část louky.

Práce bude na louce ale ještě dost, a proto se sem vrátíme na jaře, abychom v práci pokračovali. Odstraněná biomasa byla přímo na louce spálena, čehož jsme poté využili, vytáhli z batohů špekáčky a opekli si je na ohni. Po dobře odvedené práci pro naší přírodu totiž chutnají nejlépe!

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.