Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

9. říjen 2020

Dobrovolníci ze Skupiny ČEZ pomáhali v CSS Hvozdy

Dobrovolníci ze Skupiny ČEZ pomáhali v CSS Hvozdy

Čtrnáct energetiků z pražské centrály Skupiny ČEZ, konkrétně z útvarů centrální controlling a účetnictví, si přijelo odpočinout od každodenních čísel do Centra sociálních služeb Hvozdy. Jejich relax ovšem spočíval v tom, že celý den věnovali „Času pro dobrou věc“, tedy dobrovolnictví. Různé výpočty, tabulky a hlavně sezení v kanceláři u počítačů tak nahradili pobytem na čerstvém vzduchu a manuální prací ve prospěch klientů, jimž je centrum druhým domovem. Všichni se převtělili do různých dřevorubeckých rolí během likvidace již pokácených přerostlých borovic či odstraňování  náletových dřevin v rozsáhlém areálu.  

Tým vedený ředitelem útvaru účetnictví Petrem Roháčkem jezdí do Hvozdů již osmým rokem. Personál a hlavně klienty centra tak všichni považují  za své dlouholeté přátele a kamarády a těm se přece vždy pomáhá. To je i každoroční hlavní krédo všech dobrovolníků, jež oceňuje i ředitelka Centra sociálních služeb Hvozdy Romana Hromádková: „Každoroční pomoc zaměstnanců Skupiny ČEZ, kteří vždy odvedou pořádný kus práce, je pro nás opravdu existenční záležitostí. Finanční prostředky na údržbu máme omezené, doslova nízké. A jakmile dojde na další úsporná opatření, jako první se pochopitelně sáhne zase na peníze na běžnou údržbu. Samozřejmě, že když se potřebuje opravit okap či střecha, tak se peníze najdou. Na obyčejné vymalování, úklid a další drobné věci, však již nezbyde. Proto jsme rádi za pomoc, díky níž ušetříme prostředky na případné opravy vážnějšího rázu.“

Podle Petra Roháčka jezdí všichni do Hvozdů rádi. „Hlavně nás těší, že jsme pokaždé přivítáni s nadšením. Takže víme, že naše pomoc má smysl. I když jsme cifršpióni, vždy jsme dokázali přiložit ruce k dílu a vyzkoušet si různé profese. Já už jsem byl například dřevorubcem, zahradníkem i údržbářem přes všechno. Zatím jsme si vždy našli i čas na posezení s klienty, s nimiž si jen tak povídali o životě či si zahráli nějakou hru. Na závěr jim pak věnujeme naše oranžová firemní trička. Letos je to bohužel vzhledem ke covidu jen o práci bez osobního kontaktu.“ Energetici se tak z bezpečnostních důvodů s klienty nesetkali, pro převléknutí do pracovního a uložení věcí měli vyčleněnou jednu ze samostatných chatek se sociálním zázemím. Rovněž během oběda stolovali samostatně pod širým nebem.

 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.