Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

17. červen 2017

Dobrovolnický koncert zaměstnanců VIG RE zajišťovny ve Velké Chmelištné

Dobrovolnický koncert zaměstnanců VIG RE zajišťovny ve Velké Chmelištné

Přes 30 dobrovolníků ze společnosti VIG RE zajišťovna, a.s., přijelo 14. 6. pomáhat na Rakovnicko do Společenství Androméda. Organizace provozuje domov pro zdravotně postižené, pečovatelskou službu pro seniory, podporuje obtížně zaměstnatelné osoby apod.

A jak celý den viděla nezisková organizace, kde dobrovolníci pomáhali, nám popsala Lenka Kryštofová ze Společenství Androméda:

"Srdečně jsme dobrovolníky přivítali v našem společenském sále a krátce představili práci naší organizace. Dobrovolníky jsme pak rozdělili do skupinek a v pravém slova smyslu začal pracovní koncert.

Skupina děvčat umyla všechna okna a dveře v našem společenském sále a v pokojích klientů. V sadu jeden hoch celý den sekal křovinořezem trávu kolem stromků, jedna dívka sekala sekačkou a ostatní děvčata zalévaly keře angreštů, rybízů a borůvek a čistily je od plevele. Vyplely nám také vysoké záhony a vysázely sadbu zeleniny. Skupina hochů pomáhala vysazovat ovocné stromky a ořešáky, což nebyla vůbec lehká práce.

Počasí nám přálo až moc, protože teplota dosáhla přes 30 °C. Dobrovolníci ani po dobrém obědě nepolevili a usilovně pracovali až do pozdního odpoledne. Večer si dopřáli zasloužený odpočinek u grilování a všichni jsme měli dobrý pocit z krásně prožitého dne. Všem děkujeme za poctivě a svědomitě odvedenou práci, za obrovskou pomoc a úžasnou energii, kterou tady zanechali!!!"

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.