Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

16. září 2018

Dobrovolnicky pomáhají celé rodiny

Dobrovolnicky pomáhají celé rodiny

Dobrovolníci z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ v Moravskoslezském kraji si přizvali své rodinné příslušníky, aby společnými silami pomohli k obnově jedné z nejstarších turistických chat.

Září patří v kalendáři firemního dobrovolnictví Skupiny ČEZ už tradičně programu Rodinný čas pro dobrou věc. Dobrovolná „pracovní sobota“, kdy lze spolu s dětmi přiložit ruku k dílu v rámci různých veřejně prospěšných projektů, se těší mezi zaměstnanci společností ČEZ velkému zájmu. Rodinné dny se letos konají počtvrté.

Ještě před zahájením školního roku se deset dětí energetiků ze severu Moravy zapojilo po boku dospělých do rekonstrukce turistické chaty Prašivá v Beskydech. Český klub turistů ve spolupráci se správci chaty, okolními obcemi a s pomocí stovek střídajících se dobrovolníků už třetím rokem usiluje o kompletní rekonstrukci objektu do jeho původní, historické podoby.

Přes 20 dobrovolníků zvládlo během jediného dne vytáhnout z lesa starý elektrický kabel, kompletně zreorganizovat sklep, vystěhovat věci ze staré garáže určené k demolici a připravit prostor pro instalaci plynového zásobníku.

„Mladí hoši navíc udělali výkop pro trubky s dešťovou vodou, které zásobují nové ekologické WC. Stihli jsme neuvěřitelný kus práce, ostatně jako vždy, když přijedou nadšenci z ČEZ,“ zhodnotil společně prožitý den chatař Martin Stiller.

Škála organizací, kterým naši zaměstnanci společně s dětmi během rodinných dobrovolnických dnů pomáhají, je opravdu široká – od neziskovek a organizací věnujících se práci s handicapovanými či seniory, přes farma parky a ekologické organizace až po objekty jako je chata Prašivá. Těší mě, že Klubu českých turistů pomáhají s její obnovou i naši zaměstnanci, kteří sem příště mohou zavítat třeba jako výletníci,“ sdělila členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.