Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

16. březen 2020

Dobrovonické aktivity - opatření proti koronaviru vol. 2

Omezení po dobu karantény.

Vladá vyhlásila karanténu na celé území ČR. Omezení pohybu osob se už dotýká přímo i všech firemních dobrovolnických aktivit. Do ukončení karantény žádné dobrovolnické aktivity pro firemní dobrovolníky nebudeme organizovat

Přesto je stále možné pomáhat tam, kde je to možné. Naopak vyzýváme nejenom firemní dobrovolníky ale každého, aby pomáhal zejména ve svém okolí, hledal možnosti, jak být užitečný, a byl sám v hledání takových příležitostí aktivní a nečekal, až ho někdo o pomoc požádá. 

Zapomeňme na to, jak vypadá běžné firemní dobrovolnictví, a reagujme mimo zažité rámce. Zeptejte se sousedů, kolegů i ve své rodině, zda někdo nepotřebuje vaši pomoc. Můžete někomu dojít nakoupit, pohlídat děti, vyvenčit psa, doučovat žáky, kteří zůstávají doma. Příležitostí je celá řada. Nečekejte, až vás někdo osloví, buďte aktivní a sami vyhledávejte příležitosti. Pomáhejte, kde je to třeba. 

Situaci nadále bedlivě sledujeme, jsme v úzkém kontaktu se všemi našimi partnerskými organizacemi a pokračujeme v přípravách na další dobrovolnické akce, které budou možné po ukončení karantény uskutečnit.

Situace se každým dnem mění. Pokud nastanou nějaké zásadní zvraty, budeme vás neprodleně informovat. V případě zrušení dobrovolnické akce, na které jsou již přihlášeni dobrovolníci, se spojíme přímo s nimi, navrhneme jim nový termín nebo aktivitu, případně všechny účastníky bezplatně odhlásíme.

Myslete především pozitivně, dejte na zdravý rozum a věnujte pozornost všem hygienickým opatřením

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.