Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

23. září 2020

Energetici pomáhali v Beskydech

Energetici pomáhali v Beskydech

Dobrovolníci ze Skupiny ČEZ pomáhají na severní Moravě.

Zaměstnanci Skupiny ČEZ se v rámci tradičního dobrovolnického dne zapojili do práce na neziskových projektech v Beskydech. Klubu českých turistů pomáhali s obnovou horské chaty Prašivá a ochráncům přírody z ČSOP Salamandr asistovali při péči o horské louky na úbočí Smrku.

První skupina zavítala na chatu Prašivá, o kterou se stará beskydská pobočka Klubu českých turistů. Zatímco chlapi se prohýbali pod váhou koleček naplněných hlínou, když se snažili vyrovnat terén kolem nově vybudovaných ekologických toalet před chatou, ženy natíraly rozhlednu, jejíž opravu před časem podpořila Nadace ČEZ.

„Vzhledem ke koronaviru tentokrát nepřijelo tolik lidí jako obvykle, přesto udělali velký kus práce. Dobrovolnické dny Skupiny ČEZ, které u nás probíhají už několik let, jsou pro chatu fungující v neziskovém režimu obrovskou pomocí,“ řekl předseda beskydského odboru Klubu českých turistů Martin Stiller.

Druhá skupina pomocníků se vydala z Ostravice směrem na Smrk, kde pomáhali rožnovské neziskovce ČSOP Salamandr s péčí o horské louky. „O tyto pozemky se staráme už sedm let. Když jsme sem poprvé přišli, byl to téměř háj zarostlý břízami, s posledními zbytky cenné louky, teď už se tady pěkně rozrostly hořce a louky se stávají druhově pestřejšími, což výrazně prospívá i okolní přírodě. Ale na podobné práce nás není moc, takže každá pomocná ruka se hodí, a letos obzvlášť,“ vysvětlil předseda organizace Vojtěch Bajer přínos pomoci zaměstnanců ČEZ.

Také se Salamandrem spolupracují energetici dlouhodobě. Ochránce přírody podporují pravidelně nadačními granty a zároveň společně pořádají dobrovolnické dny na pomoc Beskydům a Valašsku.

 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.