Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

1. červen 2017

Energetici pomáhali v Domovech pro seniory, v Armádě spásy i při obnově horské chaty

Energetici pomáhali v Domovech pro seniory, v Armádě spásy i  při obnově horské chaty

Pět veřejně prospěšných organizací ze severní Moravy přivítalo pomoc 25 energetiků, kteří si udělali „Čas pro dobrou věc“.

25 zaměstnanců Skupiny ČEZ ze severní Moravy věnovalo jeden pracovní den pomoci potřebným. 31. května a 1. června 2017 se vydali pomáhat do pěti neziskových organizací. Pět dobrovolníků navštívilo Domov pro seniory Kamenec na Slezské Ostravě, kde pracovali na zahradě, ale také se vypravili se seniory na společnou procházku. „Senioři jsou nadšení, když je někdo vezme na vozíčku ven na malou procházku. Vždy se na to velmi těší. Dobrovolníci jsou pro nás velká pomoc, “ řekla Blanka Janošková, sociální pracovnice Domova pro seniory Kamenec.

Energetici pomáhali také ve skladech obecně prospěšné společnosti Moment, která provozuje několik charitativních obchodů. „Dobrovolnice třídili oblečení a další darované zboží, které se bude prodávat v charitativních obchodech Žebřík. Také pomohly obměnit zboží na prodejně. Máme toho hodně, hledáme nové skladové prostory i dobrovolníky. Jsme rádi za každou pomoc,„ řekla Simona Honsová, ředitelka společnosti Moment. Eva Žáčková mzdová účetní z ČEZ Korporátních služeb tady pomáhala už poněkolikáté. „Vždycky chodím do Momentu. Líbí se mi, že jsou z výtěžku podporovány další neziskové organizace a taky že si můžu při třídění vybrat pár kousků oblečení pro sebe a pak si je rovnou koupit.“

Nejpočetnější tým 13 dobrovolníků vyrazil pomáhat Klubu českých turistů s obnovou historické horské chaty Prašivá v Beskydech. Brousili a natírali posezení, řezali staré dřevo a sbírali kamení na stavbu nové dlažby a podezdívky k ekologickému veřejnému WC, které má brzy vzniknout. „Oproti kanceláři je to velká změna. Člověk může být v přírodě, odreaguje se a je za ním vidět kus práce,“ komentovala svou účast Jana Bacílková, Specialistka vrcholového účetnictví z ČEZ Korporátních služeb.

Dobrovolníci navštívili i Armádu spásy Ostrava a Domov seniorů Vesna v Orlové-Lutyni. Projekt firemního dobrovolnictví Čas pro dobrou věc organizuje Skupina ČEZ od roku 2008 v celé republice. Každý zaměstnanec si může vybrat, jaké veřejně prospěšné organizaci nabídne své síly nebo vědomosti. V uplynulých osmi letech se do programu zapojilo téměř 4000 energetiků.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.