Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

25. duben 2019

Energetici z východních Čech pomohli 11 neziskovkám

Energetici z východních Čech pomohli 11 neziskovkám

Přes šedesát dobrovolníků z řad zaměstnanců společností Skupiny ČEZ se během dvou dní zapojilo do letošní první etapy dobrovolnictví s názvem Čas pro dobrou věc v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Jedenáct neziskových organizací převážně v oblasti sociálních služeb se po dobu dvou dní stalo pracovištěm celkem 68 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Dobrovolníci ze společností ČEZ, ČEZ Distribuce, ČEZ Korporátní služby, ČEZ ESCO  a ČEZ Prodej pomáhali s úklidem a úpravami zahrad i úklidem vnitřních prostor, přiložili ruku k dílu při drobných řemeslných úkonech nebo se věnovali přímo klientům navštívených organizací.

V Královéhradeckém kraji se síla a pomoc dobrovolníků soustředily do šesti lokalit organizací Sdružení Neratov, PROSTOR PRO, Nomia, Oblastní charita Červený Kostelec - Domov sv. Josefa a Centrum rozvoje Česká Skalice, Vila Čerych.

Domov sv. Josefa si pro návštěvu ZOO ve Dvoře Králové nad Labem přizval šest dobrovolníků z ČEZ Distribuce, kteří výletníkům s roztroušenou sklerózou pomáhali při manipulaci s vozíčkem, nabídli asistenci při nákupu občerstvení a po celou dobu jim dělali společnost.

 „Dobrovolníkem jsem na této akci byl už počtvrté a mohu říci, že jsem vděčný nejen naší firmě za podporu a pomoc lidem, kteří to potřebují, ale i kolegům z týmu, kteří na tyto akce jezdí. Klienti z Domova sv. Josefa si i přes svá postižení mohli s naší pomocí vyzkoušet, např. nakrmit žirafy, což pro ně bylo životním zážitkem. Poté jsme navštívili výběh nosorožce a prošli si ZOO. Den byl zakončen jízdou v Safari, kde vozíčkáři mohli vidět pár metrů od sebe živá zvířata,“ vypráví své zážitky Milan Odl, technik dálkových měření v ČEZ Distribuce.

Také konzultantka ze společnosti ČEZ Prodej, Barbora Vincencová, sdílí radost z účasti na firemním dobrovolnictví. „V dětském krizovém centru Nomia v Hradci Králové jsem dostala na starost vytřídění a vystěhování skladu. Během dne jsem se seznámila s činností centra a jsem upřímně ráda, že taková místa pro děti existují“.

V Pardubickém kraji pomáhali dobrovolníci z ČEZu těmto organizacím: Dětské centrum Svitavy, Dětské centrum Veská v Sezemicích, Domov fontány v Přelouči a Centrum sociální pomoci města Litomyšl.

V Sezemicích například uvítali pomoc na zahradě a opravu herních prvků na dětském hřišti.  Dětské centrum Veská je zdravotnické zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc. Poskytuje dále sociální služby pro děti a rodiče v nepříznivé situaci, odlehčovací pobytové služby apod.

Firemní dobrovolnictví podporuje Skupina ČEZ organizačně, finančně i logisticky. V letech 2008 - 2018 se projektu Čas pro dobrou věc formou skupinové či individuální pomoci účastnilo 5 789 dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ. Zaměstnanci se ve své pomoci soustředí především na oblast sociální (např. péče o zdravotně postižené, sociálně znevýhodněné, seniory aj.), oblast životního prostředí a obnovu tradic a kulturního dědictví.

Klientům sociálních zařízení přinášejí dobrovolnické dny zpestření každodenního života a na obou stranách pomáhají taková setkání k odstranění někdy i zbytečných bariér. Děkuji všem našim dobrovolníkům za odvedenou práci pro neziskové organizace,“ dodala členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.