Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

1. červen 2018

Energetici z východních Čech strávili den prací pro neziskovky

Energetici z východních Čech strávili den prací pro neziskovky

Přes čtyři desítky dobrovolníků z řad zaměstnanců společností Skupiny ČEZ se zapojily do letošní čtvrté etapy dobrovolnictví s názvem Čas pro dobrou věc v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Šest neziskových organizací převážně v oblasti sociálních služeb se po dobu dvou dní stalo pracovištěm celkem 43 zaměstnanců Skupiny ČEZ. Dobrovolníci ze společností ČEZ,a.s., ČEZ Distribuce a ČEZ Korporátní služby pomáhali s úklidem a zkrášlováním prostor pro děti i seniory, věnovali se zahradničení nebo přiložili ruku k drobným řemeslným úkonům.

Firemní dobrovolnictví podporuje Skupina ČEZ organizačně, finančně i logisticky od roku 2007.  Její zaměstnanci se ve své pomoci soustředí především na oblast sociální (např. péče o zdravotně postižené, sociálně znevýhodněné, seniory aj.), oblast životního prostředí a obnovy tradic a kulturního dědictví (např. botanické zahrady, péče o chráněná území). Do letošních dnů dobrovolnictví se dosud zapojilo 342 zaměstnanců Skupiny CEZ, do konce roku proběhnou další tři etapy a jeden rodinný dobrovolnický den.

V Královéhradeckém kraji se síla a pomoc dobrovolníků soustředily do tří lokalit organizací Sdružení Neratov a PROSTOR PRO. Sdružení Neratov, který vytváří domov a práci pro lidi s postižením, podporuje Skupina ČEZ dlouhodobě. Kromě dobrovolnictví mají zaměstnanci možnost koupit si jeho výrobky z chráněných dílen v rámci vánočních či velikonočních trhů v různých lokalitách, ať již v elektrárnách nebo v pražské centrále.

V Neratově přizvali energetiky k práci do Bartošovic v Orlických horách, kde natírali lavičky a ploty, pálili větve nebo pomáhali s údržbou zahrady. Druhá skupina dobrovolníků se ujala úprav terénu a omítání slaměného domu v chráněné montovně a zahradnictví Sdružení Neratov v Žamberku. „Přijelo k nám 7 chlapů připravených k akci. Pomohli nám s těmi nejtěžšími pracemi - udělali pořádek kolem budovy Šarik , pomáhali uklízet kolem lesa a dávali do kupy naši zrekonstruovanou stodolu. Moc krát  jim děkujeme, ušetřili nám spoustu prací i peněz, protože naši zaměstnanci by to nezvládli,“ ´poukázala na práci „čezáků“   v Bartošovicích Violetta Latocha ze Sdružení Neratov.

Organizace PROSTOR PRO, která realizuje nízkoprahové, preventivní a prorodinné programy, zaměstnala pět dalších dobrovolníků údržbou objektu, malováním kanceláří a prací v zahradě.

V Pardubickém kraji se pomáhalo prací organizacím Domov u fontány v Přelouči, Centru sociální pomoci města Litomyšl a Dětskému centru Veská v Sezemicích.

„I takové činnosti, jako předčítání, doprovod na procházkách nebo zkrášlování společných prostor třeba i spolu s klienty jsou velmi potřebné. Klientům sociálních zařízení tak přinášejí zpestření každodenního života a na obou stranách pomáhají taková setkání k odstranění někdy i zbytečných bariér,“ dodala členka představenstva Skupiny ČEZ Michaela Chaloupková.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.