Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

15. říjen 2017

Engage 2017 - stovky firemních dobrovolníků pomohly neziskovému sektoru

Engage 2017 - stovky firemních dobrovolníků pomohly neziskovému sektoru

Letošní týden firemního dobrovolnictví, který organizovala platforma Byznys pro společnost v rámci mezinárodního programu Engage Days 2017, je úspěšně za námi.

Jeho průběh prokázal, že zaměstnanci mají stále pozitivní přístup k CSR aktivitám „svých firem“ a rádi se do nich také zapojují. Důkazem je 460 firemních dobrovolníků, kteří pomohli na 58 dobrovolnických akcích. Nejvíce byla tradičně zastoupena Praha a dále kraje Plzeňský, Karlovarský, Moravskoslezský a Jihomoravský.

Podívejte se na fotky z akcí v galerii na Zapojimse.cz nebo na facebooku Byznys pro společnost.

Firemní dobrovolníci během říjnového týdne podporovali svojí prací rozvoj místních komunit. Engage Days byly příležitostí nejen pomoci dobré věci, ale přinesly možnost vzájemně se potkat s lidmi z nevládních organizací, které akce připravovali, zažít spolupráci s kolegy v jiném prostředí a potkat se s dobrovolníky z dalších firem.

Letošní Engage Days završil workshop s Českou televizí, kde se zástupci neziskových organizací dozvěděli, jak správně komunikovat s médii (viz úvodní foto k článku). „ Jsem hrozně ráda, že jsem se setkání účastnila. Naše školka působí na území městské části a je složité naučit se dobře takto regionálně a efektivně zviditelňovat. Díky dnešnímu workshopu už vím, jak funguje zpravodajská redakce a jak efektivně jednat s médii,“ uvedla Sylva Hurajtová z Církevní mateřské školy Studánka v Praze. Během tohoto workshopu došlo i na praktická cvičení, kdy se přítomní zástupci organizací pod vedením Terezy Krumpholcové vyzkoušeli napsat tiskovou zprávu.  „Pro mě je to fajn, že mohu tímto způsobem komunikovat s neziskovým sektorem. Probrali jsme společně řadu témat a jsem ráda, že jsme se dozvěděla, jak spolupráce funguje z té druhé strany,“ doplnila T. Krumpholcová, redaktorka České televize TS Ostrava.

Zapojené firmy 9. ročníku: Cofidis, Axis Communications, Česká televize, Allen & Overy, Tchibo Praha, Skupina ČEZ, Mondelez Czech republic, Antalis, Skupina Generali, Kooperativa, Beiersdorf, ČSOB, Plzeňský Prazdroj, E.ON Česká republika, Zentiva, ČPP. Zapojí se také Heineken Česká republika, KPMG Česká republika a další.

Mezinárodní program Engage Days zastřešuje britská organizace Business in the Community a zapojují se do něj firmy, města, obce, regiony a veřejně prospěšné organizace po celém světě. Ročně podpoří svou komunitu v programu přes 15 000 dobrovolníků napříč všemi kontinenty. V České republice program Engage Days dlouhodobě zajišťuje a organizuje platforma Byznys pro společnost, která realizuje programy firemního dobrovolnictví pod značkou Zapojímse.cz

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.