Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

19. říjen 2018

ENGAGE 2018 - stovky firemních dobrovolníků pomohly neziskovému sektoru

ENGAGE 2018 - stovky firemních dobrovolníků pomohly neziskovému sektoru

Letošní týden firemního dobrovolnictví, který organizovala platforma Byznys pro společnost v rámci mezinárodního programu Engage Days 2018, je úspěšně za námi.

Jeho průběh opět prokázal, že zaměstnanci mají pozitivní přístup k CSR aktivitám „svých firem“ a rádi se do nich také zapojují. Důkazem je 460 firemních dobrovolníků, kteří pomohli na 61 dobrovolnických akcích. Nejvíce byla tradičně zastoupena Praha a dále kraje Jihomoravský, Středočeský a Moravskoslezský.

Podívejte se na fotky z akcí v galerii na Zapojimse.cz.

Firemní dobrovolníci během říjnového týdne podporovali svojí prací rozvoj místních komunit. Engage Days byly příležitostí nejen pomoci dobré věci, ale přinesly možnost vzájemně se potkat s lidmi z nevládních organizací, které akce připravovali, zažít spolupráci s kolegy v jiném prostředí a potkat se s dobrovolníky z dalších firem.

„Firemní dobrovolnictví je pro mě především možnost pomoci tam, kde je opravdu potřeba, a zároveň zajímavá životní a pracovní zkušenost. Už samotná nabídka a výběr činnosti dává člověku možnost se dozvědět více o dobrovolnických organizacích a oblastech, ve kterých se angažují. Navíc mám během dobrovolnictví možnost poznat své kolegy jinak a je tak pro mě formou teambuildingu,“ uvedl dobrovolník Radek Sloup ze společnosti Reckitt Benckiser.

Zapojené firmy 10. ročníku: Antalis, Axis Communications, Cofidis, Commerz Systems, Česká podnikatelská pojišťovna, ČSOB, Finep CZ, Kooperativa pojišťovna, KPMG Česká republika, Moneta Money Bank, Mondelez Czech republic, Plzeňský Prazdroj, Pojišťovna České spořitelny, Reckitt Benckiser Czech Republic, Skupina ČEZ, Skupina Generali, Tchibo Praha, TMF Czech. 

Mezinárodní program Engage Days zastřešuje britská organizace Business in the Community a zapojují se do něj firmy, města, obce, regiony a veřejně prospěšné organizace po celém světě. Ročně podpoří svou komunitu v programu přes 15 000 dobrovolníků napříč všemi kontinenty. V České republice program Engage Days dlouhodobě zajišťuje a organizuje platforma Byznys pro společnost, která realizuje programy firemního dobrovolnictví pod značkou Zapojímse.cz

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.