Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

14. září 2018

Firemní dobrovolníci na jihu Čech

Firemní dobrovolníci na jihu Čech

S podzimním úklidem, natíráním voliér, výsadbou keřů nebo obnovou cestiček pomáhali zaměstnanci Jaderné elektrárny Temelín v šesti jihočeských neziskových organizacích.

Dobrovolnické dny, které se letos konaly již pojedenácté, se těší mezi zaměstnanci společností ČEZ velkému zájmu. „Dobrovolnictví je přínosnou a vítanou aktivitou nejen pro neziskové organizace, ale i pro samotné účastníky. Dostávají totiž příležitost poznat alespoň na pár hodin prostředí, kam se jinak běžná veřejnost nedostanou, ať už z bezpečnostních důvodů nebo z nedostatku zájmu. Navíc takto společně prožitý den naplněný nezištnou pomocí druhým stmeluje pracovní kolektiv a pomáhá utvářet sdílené hodnoty,“ říká Michaela Chaloupková, člen představenstva a lídr pro udržitelný rozvoj Skupiny ČEZ.

Pracovní oděv energetici oblékli v Českém nadačním fondu pro vydru v Třeboni, Chelčickém domově sv. Linharta ve Vodňanech, Jeslovém a azylovém zařízení České Budějovice, Centru ekologické a globální výchovy Cassiopeia v Českých Budějovicích, Centru Kaňka v Táboře a v areálu Přírodovědného muzea Semenec.

V Jeslovém a azylovém zařízení České Budějovice pomáhala Stanislava Kolářová. Podle ní je tato pomoc přínosná i pro samotné účastníky. „Pro mě je to jeden den, kdy se ocitnu v úplně jiném prostředí. A z něho si odnáším mnohem víc, než jenom zamazané rukavice. Mám na mysli srovnání myšlenek a žebříčku hodnot v životě každého z nás. A i když je naše pomoc taková „kapka v moři“ práce, jsem ráda, že tu možnost máme.“

Pravidelně na dobrovolnické dny chodí i František Straka. Ten stejně jako Stanislava Kolářová letos pomáhal v Jeslovém a azylovém zařízení České Budějovice. „Jsem rád, že mohu pomoci v takových zařízeních, které to potřebují. Manuální práce mě baví a když se k tomu sejde dobrá parta, tak jde o velmi příjemný zážitek.“

Nejpočetnější skupinu pomocníků měli v Třeboni, kde Český nadační fond pro vydru provozuje záchrannou stanici pro hendikepované živočichy.  Dobrovolníci natírali a stavěli nové voliéry, bílili interiér stanice. „Při rekonstrukci střechy odvedli kluci skvělou téměř profesionální práci. Děvčata sestavovala a natírala ohrady a klece pro včelojedy,“ popsala činnosti Heda Bradová.

V centru Cassiopea temelínští dobrovolníci zkrášlovali přírodní zahradu, která slouží jako prostor pro vzdělávání dětí a pedagogů a jako ukázkový model takové zahrady pro veřejnost. Práce zahrnovaly například výsadbu, přesazování, prořezávky keřů, obnovu cestiček, údržbu herních prvků nebo informačních cedulí.
 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.