Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

24. září 2017

Firemní dobrovolníci v Neratově

Firemní dobrovolníci v Neratově

Neratov je malá vesnička v Orlických horách, téměř u polských hranic. Přesto do ní v posledních letech míří firemní dobrovolníci čím dál častěji.

Dobrý projekt, jakým bezesporu práce Sdružení Neratov je, totiž přitahuje nadšené pomocníky, kteří neváhají cestovat i stovky kilometrů do vzdálenějších končin.  

Hlavním cílem neziskové organizace Sdružení Neratov, založené v roce 1992, bylo obnovit poutní místo a vrátit život do vysídlené pohraniční osady. To se jim povedlo. V současné době v Neratově funguje chráněné bydlení Domov, které nabízí životní prostor lidem s mentálním postižením, dále speciální základní škola se sídlem v Bartošovicích a sdružení také provozuje několik chráněných pracovišť, jež umožňují lidem s postižením pracovní uplatnění - zahradnictví, chráněné dílny, provoz kuchyně. V plánu je vlastní pivovar.

V letošním roce přivítalo Sdružení Neratov několikrát dobrovolníky například z řad zaměstnanců ČSOB a ČEZ. Na začátku září skupina z ČSOB udělala velký kus práce při zkrášlování zahradních ploch a terénních úpravách v obci. Dále také čistili kotelnu, štípali a skládali dřevo, pomáhali se stěhovacími a úklidovými pracemi apod. Akce se vydařila po všech stránkách, jak dokládají i fotky usměvavých dobrovolníků.

Také byste se chtěli zapojit do podobných aktivit? Kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme naplnit vaše představy.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.