Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

18. září 2020

I v této nelehké době energetici z východních Čech pomáhali dobrovolnou prací neziskovkám

I v této nelehké době energetici z východních Čech pomáhali dobrovolnou prací  neziskovkám

34 dobrovolníků ze Skupiny ČEZ se rozhodlo pomáhat Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

V Královéhradeckém a Pardubickém kraji se během dvou dní zapojilo do letošní první etapy dobrovolnictví s názvem Čas pro dobrou věc 34 dobrovolníků z řad zaměstnanců společností Skupiny ČEZ.  Číslo je kvůli opatření spojeným s epidemií koronaviru mnohem menší než v minulých letech. Dobrovolníci i organizace dbají především na prevenci a bezpečnost, a proto většina prací, při kterých dobrovolníci pomáhají, probíhá venku.

V letošním roce tak dobrovolníci pomohli zorganizovat a realizovat výlet vozíčkářů z Domova sv. Josefa v Žirči. Klienti domova se s pomocí dobrovolníků podívali do Harrachova. Výletníkům s roztroušenou sklerózou pomáhali při manipulaci s vozíčkem, nabídli asistenci při nákupu občerstvení a po celou dobu jim dělali společnost.

Další dobrovolníci uklízeli dětské krizové centrum Nomia, provedli kompletní úklid, dezinfikovali hračky či vyčistili radiátory. „Osud dětí v nelehkých životních situacích nám není lhostejný. Proto se snažíme pomoci alespoň touto cestou, aby děti měly možnost vyhledat pomoc v pěkném a čistém zařízení,“ říká Petra Rufferová, jedna z dobrovolnic. Organizace zajišťuje poradnu pro oběti násilí, dětské krizové centrum a další terapeutické služby. Více informací na www.nomiahk.cz

Práce na zahradě, údržbové práce, vyvážení vybouraného materiálu ze suterénu , stříhání živého plotu či prořez suchých větví a úklidové práce prováděli energetici ve vile Čerych v České Skalici. Vila Čerych je významná historická památka, dnes vzdělávací středisko, a také místo natáčení filmu Václava Havla Odcházení.
Další uklízeli klestí a suché větve v přírodní památce Sklenářovické údolí. V této vzácné botanické lokalitě u  Mladých Buků pomáhali zachovat tento biotop v oblasti Krkonošského národního parku.

Údržbové a zahradnické práce a další pomoc dle aktuální situace realizovali naši zaměstnanci v Zooparku ve Stěžerách - obecně prospěšné společnosti, která je založená k chovu exotických zvířat a přispívá k podpoře a k zachování živočišných druhů. Chovem zvířat se zabývá více jak 25 let.

Firemnímu dobrovolnictví podporuje Skupina ČEZ organizačně, finančně i logisticky. V letech 2008 - 2019 se projektu Čas pro dobrou věc formou skupinové či individuální pomoci účastnilo 6 781 dobrovolníků z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ

Zaměstnanci se ve své pomoci soustředí především na oblast sociální (např. péče o zdravotně postižené, sociálně znevýhodněné, seniory aj.), oblast životního prostředí a obnovy tradic a kulturního dědictví.

 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.