Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

23. srpen 2023

Kooperativa pomohla připravit akci pro handicapované sportovce

Kooperativa pomohla připravit akci pro handicapované sportovce

Koncem prázdnin firemní dobrovolníci z Kooperativy pomohli připravit areál CSS Hrabyně pro handicapované sportovce.

Koncem prázdnin se v Hrabyni sešli handicapovaní sportovci – Centrum sociálních služeb Hrabyně zde pořádalo již dvacátý ročník Sportovních her tělesně postižených. Jubilejního ročníku se zúčastnilo 200 handicapovaných soutěžících z Moravskoslezského kraje – soutěžili v celkem třinácti disciplínách.

Přípravu areálu na soutěž si vzali na starost firemní dobrovolníci z pojišťovny Kooperativa. Společnost se skrze platformu Zapojím se účastní dobrovolnických akcí pravidelně. „Dobrovolnictví mi přináší pocit vděčnosti. Možnost vděku a daru svého času tam, kde je to potřeba,“ prozradila Zuzana Kováříková z Kooperativa pojišťovna.

Přečtěte si celý rozhovor se Zuzanou Kováříkovou, součástí je i fotogalerie, ze které je znát, že si firemní dobrovolníci akci užili.

Vaše firma Vám umožňuje strávit den dobrovolnictvím, co to pro Vás znamená? 

Strávit den dobrovolnictvím pro mě znamená mít možnost nejen trávit čas mimo kancelář a pracoviště v kolektivu kolegů, ale především pomoci dobré věci, a to vybrané neziskové organizaci. Seznámit se s jejím posláním, chodem či klienty, přiložit ruku k dílu.

Co vám dobrovolnictví přináší, proč si myslíte, že je to důležitá součást firemní kultury? 

Dobrovolnictví mi přináší pocit vděčnosti. Možnost vděku a daru svého času tam, kde je to potřeba. Následně si také vážíte svého života a nemáte potřebu být pesimističtí a stěžovat si. Případná inspirace pro další možnosti pomoci mimo charity day.

Jaké máte ohlasy od Vašich kolegů? 

Ohlasy kolegů jsou kladné a snažíme se je stále motivovat, aby se více a více kolegů do dobrovolnických dnů zapojovalo. Ti jsou následně nadšeni a přihlašují se již sami opakovaně každým rokem.

Proč jste si vybrali pomáhat zrovna v Centru sociální péče Hrabyně?

Centrum sociálních služeb Hrabyně je nejen naším klientem, ale především partnerem. Jejich aktivity vůči klientům podporujeme několik let a za tu dobu se z nás stali také přátelé. V letošním roce slaví Centrum 50. let svého vzniku, ani u této příležitosti nebudeme chybět.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.