Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

10. červenec 2018

Louka se nadechla aneb ŠKO-ENERGO na Give & Gain Day 2018

Louka se nadechla aneb ŠKO-ENERGO na Give & Gain Day 2018

V rámci námi organizované celostátní akce Give & Gain Day se dne 18. 5. 2018 dobrovolníci ze ŠKO-ENERGO vydali pomoct přírodě na Mladoboleslavsku.

Společensky odpovědné a etické chování je součástí firemní kultury také společnosti ŠKO-ENERGO.
Během Give & Gain Day, který každoročně organizuje Byznys pro společnost, vyjela parta 14 zaměstnanců do Ujkovic poblíž Mladé Boleslavi, kde zalesněné plochy mezi sebou svírají nedotčenou chráněnou louku s výskytem vzácných rostlin. Aby tyto rostliny nepohltil plevel a křoví, je nezbytné louku pravidelně ručně kosit, hrabat a pečovat o ni.

Louka o ploše 1,8 ha skrývá přírodní poklady, kterých díky zásahům ochránců přírody a dobrovolníků naštěstí přibývá. Ještě před dvěma lety zde skomíraly tři poslední kusy orchideje prstnatce májového. Díky zásahu ochránců přírody se jejich počty dají letos počítat na desítky. Stejně tak se rozrostly trsy nádherně modře zbarveného kosatce sibiřského i velmi ohroženého hořce hořepníku, jenž na Mladoboleslavsku roste jenom na této lokalitě.

Parta složená z mladších i starších, pracovníků z provozu i kanceláří ŠKO-ENERGO splnila podle dozoru z řad ochránců přírody svůj úkol na jedničku. Během hrabání trávy a likvidace náletových křovin zažili i spoustu legrace. Odměnou jim byl nejen dobrý pocit z toho, že svým dílem pomohli přírodě, ale také odborný výklad k rostlinám, které se díky neúnavným snahám nadšenců a dobrovolníků daří zachránit i pro příští generace.

Pusťte si krátké video z vydařené akce.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.