Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

22. květen 2017

Na Give & Gain Day pomáhalo přes 1 200 dobrovolníků

Na Give & Gain Day pomáhalo přes 1 200 dobrovolníků

1 223 dobrovolníků, 40 zapojených firem a 90 akcí - tak vypadal letošní mezinárodní den firemního dobrovolnictví Give & Gain Day, který se uskutečnil 19. května po celé České republice. Letos se konal již po sedmé v řadě.

Zaměstnanci, kteří se v rámci Give & Gain Day stali na jeden den dobrovolníky, měli jedinečnou příležitost poznat úplně nový svět veřejně prospěšných a nevládních neziskových organizací. Svět, který se zabývá úplně novými tématy a problémy a kde se pomáhá obětavě a nezištně. To má z naší zkušenosti velmi pozitivní vliv jak na samotné zaměstnance, tak i na strategii společensky prospěšné odpovědnosti firmy,“ říká ředitel programů BPS Pavel Štern. 

Někteří zaměstnanci se do programu hlásí opakovaně. „Dobrovolnických akcí se účastním již třetím rokem a jsem rád, že mi to můj zaměstnavatel umožňuje, protože mám vždy dobrý pocit, že mohu pomoci společnosti na místech, kde je to potřeba,“ vysvětluje důvody zapojení Michal Režňák, zaměstnanec firmy Novartis, jenž byl zároveň oceněn i titulem Give & Gain Hero, který získávají pravidelní účastníci akce.

Svoji účast na Give & Gain Day firmy potvrzovaly prostřednictvím portálu Zapojimse.cz, kde si mohly vybírat z desítek akcí neziskových a veřejně prospěšných organizací po celé České republice. Největší zájem byl tradičně o lokality Praha, kde bylo zapojeno na 500 dobrovolníků, dále Brno a Pardubice. Nejmenší zapojení bylo v Ústeckém kraji. Na výběr byla jak manuální, tak odborná činnost i trávení času s klienty neziskových organizací.

Například firemní dobrovolníci včetně nejvyššího managementu z firmy Mondeléz se podíleli na úklidu černých skládek v bývalé prvorepublikové chudinské, dnes z části zahrádkářské kolonii v Praze 10 Na Slatinách. Firma Tchibo Praha se věnovala odbornému poradentství. „Naši zaměstnanci od roku 2012 už odpracovali 670 hodin dobrovolnických prací. Osobně mám z  Give & Gain Day  dobrý pocit, protože jsem mohla podporovat v neziskové organizaci Fosa o.p.s. ty, kteří pomáhají potřebným lidem nebo řeší společenské problémy v místní komunitě,“ doplňuje Petra Štěpová, Corporate Responsibility Specialist z firmy Tchibo Praha.

Akce se účastnily například firmy Sephora, ROSSMANN, Raben Logistics Czech, Allen & Overy LLP, Stäubli Systems, Antalis, IVECO Czech republic, Mondelez Czech Republic, COMMERZBANK, SDL, Johnson & Johnson, Alliance Healthcare – HR, Markant Česko, FNZ, Personal Connect, Cocoon, Procter&Gamble, TMF group, Sodexo Benefity, KNAUFINSULATION, Novartis, ČSOB, Česká spořitelna, Česká podnikatelská pojišťovna, Vienna Insurance Group, KPMG, pojišťovna Kooperativa, skupina ČEZ, skupina Generali, Plzeňský Prazdroj, Zentiva Group, Česká televize, Cofidis, AutoPalace group, E.ON, ALLIANZ, Renomia a GSK.

Do Poradny pro oběti a násilí a dětského krizového centra NOMIA přijely dobrovolnice ze společnosti Johnson & Johnson a pustily se do umývání a dezinfekce všech hraček, které v Dětském krizovém centru mají. „Mnohokrát děkujeme za pomoc i za příležitost, že jsme se mohli do tohoto programu zapojit. Pro malou neziskovou společnost s pár zaměstnanci je to opravdu veliké ulehčení, protože vlastními silami nejsme schopni takový velký úklid zajistit,“ vysvětluje přínos pomoci Dita Balcarová, koordinátorka prorodinných aktivit NOMIA z.ú.

Mezi zapojených 40 společností letošního ročníku patřily jak velké, tak menší firmy. „Od začátku jsme měli zájem pracovat s lidmi v klientské sekci a to se nám v Domově pro seniory Chodov splnilo. Byl to pro nás smysluplně strávený den plný radosti, vzájemného poznávání, ale především jsme se obohatili díky zapojení se do pomoci seniorů. Celý den byl velice příjemný a už teď se těšíme na příští rok,“ uzavírá Daniela Červeňáková, generální manažerka společnosti Markant Česko.

Fotky z vydařeného dne si můžete prohlédnout níže na stránce a na našem Facebooku.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.