Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

9. březen 2020

Nenecháme se rozdrtit

Nenecháme se rozdrtit

Na jaro letošního roku chystá organizace Dílny tvořivosti menší ekologicko-sociální projekt, který má zatím pracovní název "Rozdrtit se nenecháme". Jedná se o kombinaci informační kampaně, sbírky a záchrany sazenic smrků, o které nyní s ohledem na přehodnocení skladby výsadby lesů není zájem a velká část z nich míří do drtičky. Rádi bychom alespoň symbolicky 300 ks sazenic smrku ztepilého takto zachránili a nabídli je k prodeji za symbolickou cenu(20-50 Kč), protože se domníváme, že není nutné, aby z našich zahrad smrk zcela zmizel. Každá sazenice si ponese také malý letáček i s informacemi o naší cílové skupině, spoustě statečných lidí, kteří se ani po života ohrožující události nechtějí nechat osudem rozdrtit. Výtěžek z akce by byl použit na provoz sociálně terapeutické dílny - asistenci klientů s těžkým zdravotním postižením, aby se mohli aktivně zapojit do programu.

Existuje více variant, jak "poselství" poslat dál a užitek znásobit. Každý si může za danou cenu pořídit stromek do zahrádky nebo květníku a vypěstovat si vlastní vánoční stromeček, nebo ho může poslat dál - prostřednictvím svých dětí stromek a info předat ve své škole/školce/firmě.

Předpokládaný termín realizace – nejpozději začátek dubna. V případě zájmu nás kontaktujte. 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.