Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

20. listopad 2019

Netradiční den pro obyvatele Domova U trati v Litoměřicích

Netradiční den pro obyvatele Domova U trati v Litoměřicích

Jako každý rok se zapojili do Dne sociální aktivity také manažeři z vedení České podnikatelské pojišťovny. Svůj dobrovolnický dne strávili v domově pro seniory v Litoměřicích.

V Domově U trati v Litoměřicích žije přes 80 seniorů. Jedná se o pětipodlažní panelový dům obklopený parkem, který se nachází v okrajové části Litoměřic. Domov je zařízením Centra sociální pomoci Litoměřice, jehož pracovníci uvítají každého, kdo je ochotný přiložit ruku k dílu či zpestřit seniorům jejich den.

Manažeři z České podnikatelské pojišťovny přijeli pomoci především manuálně - vymalovat chodby a také uklízet park od podzimního listí. 

Práce šla všem dobře od ruky, panovala dobrá nálada a babičky a dědečkové z domova uvítali nejen pracovní nasazení, ale ocenili taky vlídný rozhovor a čas, který jim návštěvníci věnovali.

Krásným zpestřením celého dne bylo vystoupení kapely Chinaski, jež pro seniory zahrála pár ze svých skladeb. Největší úspěch měla píseň Klára, ke které se přidali všichni přítomní. Na oplátku vystoupil místní pěvecký sbor Bábinky složený z obyvatelek domova pro seniory.

Na závěr byly všem obyvatelům domova předány balíčky s ovocem a zdravým mlsáním. Pracovníci ČPP přivezli také vánoční stromky, které budou zdobit jejich společné prostory a vykouzlí tak všem krásné Vánoce.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.