Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

25. duben 2017

Nové příležitosti ve firemním dobrovolnictví

Nové příležitosti ve firemním dobrovolnictví

Ve středu 19. dubna Byznys pro společnost uspořádal networkingové setkání na téma nové příležitosti ve firemním dobrovolnictví.

Ve středu 19. dubna Byznys pro společnost uspořádal networkingové setkání na téma nové příležitosti ve firemním dobrovolnictví. Setkali se zde zástupci firem, které se pravidelně účastní programu firemního dobrovolnictví Zapojím se, a také zástupci členských firem, jež jsou součástí expertní skupiny „Know How pro lepší svět“. Všichni se shodli, že v rámci firemního dobrovolnictví považují odborné dobrovolnictví za novou příležitost s velkým potenciálem.

Zástupci Byznysu pro společnost představili zkušenosti z firemního dobrovolnictví a programu Zapojím se. Prezentovány byly nadcházející mezinárodní dny firemního dobrovolnictví - květnový Give & Gain Day 2017 a říjnové Engage Days 2017. Zmíněny byly také tuzemské a zahraniční příklady dobré praxe a možnosti a potenciál odborného dobrovolnictví.

Svými zkušenostmi dobré praxe s odborným dobrovolnictvím přispěly do debaty i zástupkyně firem v expertní skupině „Know How pro lepší svět“ Petra Štěpová (Tchibo), Lenka Hybšová a Nela Izáková (Skupina ČEZ) a Martina Holková (Nadace O2). Součástí programu byl právní kontext firemního dobrovolnictví s přizvaným právním expertem. 

Z mezinárodních i domácích zkušeností vyplynulo, že odborné dobrovolnictví by mělo být realizováno v kontextu činnosti dané společnosti a mělo by být propojeno s celkovým CSR konceptem/strategií firmy.  V této souvislosti jsou v rámci odborného dobrovolnictví velmi populární mentoringové programy. Zástupci Byznysu pro společnost přislíbili, že odborná networkingová setkání se budou konat pravidelněji.

Fotogalerie k akci.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme nezapomenutelný teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.