Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

1. březen 2022

Pomoc ukrajinským občanům

Pomoc ukrajinským občanům

Děkujeme všem společnostem a firemním dobrovolníkům, kteří se chtějí zapojit do pomoci ukrajinským občanům, kteří utíkají před válkou. Velká vlna solidarity, která se zvedla ihned po začátku konfliktu je úžasná a bude potřeba především v dalších týdnech.

My jsem v kontaktu s řadou dalších organizací jako je Člověk v tísni, Amnesty International, ADRA, Červený kříž, Junák, ale i MVČR a další. Zatím není aktuální potřeba přímé dobrovolnické pomoci u nás, žádná s organizací nenabírá dobrovolníky a nedoporučuje se cestovat na hranice s Ukrajinou. Potřeba dobrovolníků přijde za několik dní a týdnů, až do Česka dorazí větší vlny utečenců. Jejich převoz z hranic k nám je plně v kompetenci státu, který je připravený na přijetí několika tisícovek běženců a o všechny se postará rovnou už na hranicích. Nelze tedy předpokládat živelné příchody utečenců, o které se bude třeba hned postarat. Proto nabízíme ostatním veřejně prospěšným a neziskovým organizacím spolupráci s našimi firemními dobrovolníky.

V současné době nabídka pomoci výrazně převyšuje poptávku. Pokud máte možnost velkokapacitního ubytování nebo půjčení dodávky nabídněte jej přes stránky https://www.pomahejukrajine.cz/ nebo https://www.nasiukrajinci.cz/, kde se shromažďují veškeré nabídky.

Stále je možné přispívat finančně na jednotlivé účty organizací, které najdete zde https://www.stojimezaukrajinou.cz/jak-pomoci#sekce-podpora

V případě materiální pomoci si vždy ověřte, že potřeba organizací je aktuální. Často jsou humanitární sbírky organizovány ve spolupráci s firmami a jsou tak velmi často velmi dobře saturovány. https://www.stojimezaukrajinou.cz/jak-pomoci#sekce-sbirky

Na druhou stranu je potřeba pomoc dobrovolníků směřovat i do ostatních veřejně prospěšných organizací a nezapomínat, že řada z nich se už dva roky potýká s naprostým nedostatkem dobrovolníků a velmi jejich práci potřebuje.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.