Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

31. leden 2018

Pomohli jsme najít kopírkám nový domov v neziskovkách

Pomohli jsme najít kopírkám nový domov v neziskovkách

Byznys pro společnost se stal jedním z partnerů prvního ročníku projektu Kopírka hledá kancelář, jehož cílem je podpořit neziskové organizace darováním použité značkové kancelářské techniky.

Letos byly ve hře čtyři multifunkční zařízení „v nejlepších letech“ pro kopírování, tisk, skenování a faxování od společnosti Canon, která je organizátorem projektu.

O přístroje se i díky nám utkalo 14 neziskovek z celé ČR. Že si je nakonec odvezou Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr v Praze, Nadační fond Klíček, Ekocentrum Paleta Pardubice a Útulek pro psy Ligy na ochranu zvířat ČR v Olomouci, o tom na základě motivačních dopisů přihlášených organizací rozhodla porota složená z představitelů všech partnerů projektu. Vybrány byly organizace, kterým dar nejvíce usnadní provoz jejich kanceláře, a tím pomůže naplnění jejich poslání.

„Jsme rádi, že jsme mohli pomoci kreativnímu projektu – mezi naše aktivity patří totiž i podpora udržitelného podnikání a propojování světa byznysu a neziskovek. A Kopírka hledá kancelář je jak o udržitelnosti – kopírky, které by jinak zůstaly bez užitku, mohou sloužit dál a pomáhat dobré věci – tak o pomoci firem neziskovému sektoru. Těší nás i to, že projekt bude „okopírován“ do dalšího roku,“ vysvětluje zapojení Byznys pro společnost Dominika Herdová, manažerka programů CSR a firemního dobrovolnictví

Naše podpora projektu spočívala ve vytipování a zapojení neziskových organizací, které nakonec přístroje získaly. Tyto organizace s námi spolupracují mj. také na programu firemního dobrovolnictví.

Na fotografii: Jolana Cupková, společnost Canon, gratuluje Michalu Jirsovi z Toulcova dvora

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.