Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

17. červen 2024

Proběhl 14. ročník Give & Gain Day

Proběhl 14. ročník Give & Gain Day

290 firemních dobrovolníků letos 14. června pomáhalo neziskovým organizacím po celé republice. Dobrovolníci odpracovali 1805 hodin ve prospěch 36 různých veřejně prospěšných organizací.

Akce začala v pátek 14. června na Gymnáziu Jana Nerudy, kde zástupkyně vedoucího mise ze Švédského velvyslanectví v Praze Marie Bendegard a zástupce vedoucího mise z Velvyslanectví Dánského království v Praze Frederik Carl Felding přednášeli studentům o tom, co může Evropská unie mladým lidem nabídnout, o jaké typy výměnných programů se mohou ucházet, ale třeba také o dopadech zelené transformace.

Letos se do firemního dobrovolnictví zapojilo celkem 20 společností – někteří úplně poprvé, ale byli mezi nimi i tací, kteří v rámci Give & Gain Day dobrovolničí již poněkolikáté.

Je to skvělé, občas si odpočinout od monotónní práce a pracovat venku rukama,“ svěřil se pan Lukáš z firmy Commerzbank, který pomáhal na vinici Sv. Kláry Botanické zahrady v Praze. „Navíc se mi jednou stalo, že jsem se potkal i s naším generálním ředitelem, kterého vždy vidím jen mluvit někde na společenské akci na pódiu. Pomáhali jsme tehdy seniorům z domova a vzali je na procházku, bylo to super. Rozhodně bych dobrovolničení všem jen doporučil,“ dodal.

„V bohnickém kočičím útulku jsem byl už minulý rok. Byl to nádherný den, mám moc rád kočky, sám mám doma tři, proto jsem se sem vrátil. Mám rád zvířata, a chci pomáhat lidem, kteří se o nemocné a zatoulané kočky starají. A má to i další dobrý efekt: je to dobré pro tělo i mysl. Člověk si tu na čerstvém vzduchu vyčistí hlavu,“ řekl Ionut Dumitrascu z Pure Storage Czech republic.

Seznam zapojených firem:

Arthurinvest s.r.o., Bonett Group a.s., Canon CZ s.r.o., COMMERZBANK Aktiengesellschaft, pobočka Praha, Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group, Deutsche Börse Prague Branch, Egon Zehnder Czech Republic, s.r.o., ING Bank N.V., Johnson & Johnson, s.r.o. (Medical), Kinstellar, s.r.o., Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance, Lagardere Travel Retail a.s., MONETA Money Bank, a.s., Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s.p., Nestlé Česko s.r.o., Pluxee Česká republika a.s., Procter & Gamble Czech Republic s.r.o., Pure Storage Czech Republic s.r.o., Skupina ČEZ, Skupina ČSOB

Prostřednictvím firemního dobrovolnictví dávají zúčastněné firmy najevo, že jsou společensky odpovědné vůči komunitě, životnímu prostředí a regionu, ve kterém působí. Na oplátku mají zaměstnanci příležitost osobně se setkat s veřejně prospěšným prostředím a pomoci. Dobře to rozvíjí osobní hodnoty, a taky pozitivní vztah k zaměstnavateli.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.