Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

11. květen 2023

Probíhají registrace na Give&Gain Day 2023

Probíhají registrace na Give&Gain Day 2023

2. května jsme spustili registrace dobrovolníků na celorepublikový den firemních dobrovolníků.

Registrace dobrovolníků na letošní den firemních dobrovolníků Give & Gain Day byly zahájeny a potrvají až do 2. června

Věříme, že si každý dobrovolník, který má zájem pomoci, najde právě tu svoji akci, kde se bude cítit prospěšný.

Každoročně se akce v ČR účastní desítky firem a stovky dobrovolníků. Do letošního 13. ročníku se zapojí například zaměstnanci z firem: Allen&Overy, Cocoon, Commerzbank. CSI Leasing, ČPP, ČSOB, Deutsche Börse Group, Fasion Arena Prague, Johnson & Johnson, Kinstellar, Kooperativa, MAX banka, MONETA, Plzeňský Prazdroj, Pure Storage, Raiffeisenbank, Skupiny ČEZ, Sodexo a další

Pomáhat můžete například:

v útulku U Františka, pomoc útulku v Borovno, venčení psů 🐕🚶🏻‍♀️, úklid, údržba areálu 🧹. Práce je u nás spousta a rádi vás naší psi uvítají.

 

 

v zoologických zahradách Brno, Dvůr Králové, Chleby, Hluboká, Ostrava, pomůžete s hrabáním listí 🍃, úklidem zahrady 🧹 a dalšími zahradnickými pracemi 👨🏻‍🌾 v areálu ZOO

 

 

 v Dětském centru Veská. Máme velký rozlehlý areál se vzrostlými stromy a velkou zahradou, na které potřebujeme vaši pomoc. Klienti DC Veská jsou děti i jejich rodiče, které se ocitly v tíživé situaci a nyní se opětovně snaží postavit na vlastní nohy.

 

 při úklidu židovského hřbitova v Mladé Boleslavi, jedná se venkovní a zahradnické práce na hřbitově, jako poděkování vám pak nabízíme komentovanou prohlídku.

 

 

v ekologickém centru Sluňákov, údržba areálu centra a Domu přírody Litovelského Pomoraví. Natírání dřevěných prvků přírodním olejem, drobné zahradnické práce, hrabání trávy, rozhrnování štěrku, prořezávání křovin, štípání dřeva, úklid odpadků apod.

 

 v charitě v Kutné Hoře při úpravě hřiště pro děti s hendikepem, úprava terénu (hrabání, pletí) na hřišti pro děti se zdravotním znevýhodněním. Úprava a desinfekce pískoviště - zapaření. Broušení a natírání herních prvků.

 

 

v Železných horách v Benediktu, kteří pracují s lidmi s mentálním postižením. Potřebujeme výpomoc s menšími stavebními pracemi 🏗️ včetně  betonování a dřevopráce, zpevněním cesty, s úklidem 🧹, s péčí o zahradu 🌹 a ovocný sad 🌳, se zpracováním topného dřeva 🪓, s likvidací  starého kompostu, s ošetřováním porostů a svahů, pletím, sekáním trávy ☘️, stříháním keřů , s truhlářskými pracemi 🪚, s výrobou šťáv a  kompotů

 

Lesné v Krušných horách doborovlníci pomohou s přípravou areálu na dětských den Pohádková Lesná, který se bude konat v msledující neděli. 

 

 

v Žamberku příprava prostor na výmalbu - vyklízení prostor, oprava zdí (sádrováním)
výmalba prostor Cesty pro rodinu

 

 

při přípravě pokladniček na Tříkrálovou sbírku, je třeba připravit bezmála 600 ks pokladniček, tzn. očistit od předešlého pečetění a zkontrolovat jejich bezvadný stav. Můžete se tak stát součástí Tříkrálové sbírky již při její přípravě. Pomozte nám snížit časovou zátěž, kterou přípravné práce tak rozsáhlé akce provází.

 

Dalších asi 40 akcí naleznete přímo na vašich firemních portálech. Jak se zapojit, naleznete zde.

 

Dokumenty ke stažení

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.