Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

24. duben 2020

Restart firemního dobrovolnictví

Vláda zrušila omezení pohybu, firemní dobrovolníci už opět pomáhají, nový termín Give & Gain

Vláda od pátku 24. 4. zrušila zákaz volného pohybu osob, hlavní překážku pro dobrovolnické aktivity. Zároveň upravila harmonogram uvolňování opatření proti šíření koronaviru. Původní plán se urychlí o dva týdny. I přes případné prodloužení nouzového stavu do 25. 5. je už nyní možné se opět účastnit dobrovolnických aktivit přímo ve vybraných neziskových organizacích. Samotným předpokladem je, že se tyto NNO opětovně otevřou a budou zároveň splněna hygienická nařízení vlády. Tím se uvolnily možnosti pro firemní dobrovolníky.

Dobrovolníci se mohou sdružovat ve skupinách do 10 osob a musí dodržovat od ostatních skupin odstup 2 metry. Proto veškeré dobrovolnické akce budou maximálně pro takto velké skupinky. Naprostá většina aktivit nyní bude v organizacích probíhat venku. Některé organizace jsou připravené už teď (dětské domovy, zoo, knihovny), jiné se budou otvírat během května (muzea, galerie, hrady). Všem dobrovolníkům doporučujeme z hygienických důvodů vzít si s sebou vlastní pracovní rukavice. Ve všech případech je nutné dbát zvýšených hygienických opatření, prostory větrat a dezinfikovat. Používání roušek je stále nutné, pouze v případě, kdy jsou lidé v přírodě a dodržují odstupy 2 m nebo jsou odděleni stěnou či plotem. 

Tyto změny nás také vedly k posunutí národního dobrovolnického dne Give&Gain, jehož jsme jediným koordniátorem v ČR, z původního 20. května na nový termín 17. 6. Více informací ke Give&Gain Day 2020 naleznete zde.

 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.