Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

13. červenec 2019

Slova nestačí aneb jedna vlaštovka jaro nedělá...

Slova nestačí aneb jedna vlaštovka jaro nedělá...

V rámci svého dobrovolnického projektu pomáhali zaměstnanci společnosti Sanofi připravit prostředí pro dětský malířský tábor.

Dobrovolnický projekt Slova nestačí má ve firmě Sanofi Česká republika již svou tradici. Letošní rok odstartoval v červnu akcí v Samopších u řeky Sázavy, kde tým zaměstnanců firmy pomáhal připravit táborovou osadu pro účastníky letního dětského malířského tábora. Tento tábor pořádá nezisková organizace Malování a kreslení.

Na dobrovolníky se těšila hlavní organizátorka tábora Ing. arch. Nina Hedwic Mainerová, která je přivítala nejen s otevřenou náručí, ale i s hromadou práce a úkolů. Nikdo se však nezalekl vysoké trávy ani neuklizených prostor po zimě a všichni se s velkým nadšením se pustili do sekání trávy, úklidu vnitřních i vnějších prostor tábora, chatiček a hlavní budovy. 

Celý tým zvládl velký kus práce, a to s nadšením a dobrou náladou.  Příjemným zpestřením byla procházka do nedaleké restaurace na oběd a krátký odpočinek s kávou v blízkosti řeky Sázavy. Paní Nina byla naprosto nadšena množstvím činností, které dobrovolníci zvládli během jednodenní akce. „Chtěla bych moc poděkovat za úžasnou výpomoc, kterou odvedla vaše skupina pro realizaci a pořádání letošního tábora. Velmi si vážím času, který u nás vaši dobrovolníci s vypětím všech sil strávili“, říká Nina Hedwic Mainerová. „Byla to dokonalá skupinka, fakt sympatičtí lidé a jsem moc ráda za možnost našeho setkání“, dodává Nina.

Nezisková organizace Malování a kreslení byla založená roku 2010, na základě předchozí mnohaleté profesní zkušenosti zakládajících členů, což jsou výtvarní umělci, pedagogové, architekti, designeři. Jejich posláním je podpora výtvarné kultury a napomáhání přístupu široké veřejnosti k výtvarnému umění. Jedná se o skupinou výtvarných nadšenců, jejímž cílem je poskytovat prostor k rozvoji vztahu k výtvarnému umění a mnohým podobám současné kultury dětem, mládeži, dospělým a seniorům. 

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.