Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

30. leden 2023

Spolupracujeme s oceněnými neziskovkami

NROS ocenil Toulcův dvůr a TOTEM Plzeň v anketě Neziskovka roku. Vaši firemní dobrovolníci tu pravidelně s námi pomáhají.

Ocenění Neziskovka roku získávají nejlépe vedené neziskové organizace v ČR ve třech kategoriích podle velikosti. Prestižní ceny již po desáté udělila Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Hodnotící proces ocenění Neziskovky roku je založen na unikátní metodice. Tato metodika byla vytvořena NROS ve spolupráci s odborníky z Univerzity Karlovy. Na hodnocení spolupracují nezávislí odborníci z řad komerčního i neziskového sektoru, státní správy, experti a významné osobnosti, které se aktivně podílejí na rozvoji občanské společnosti v ČR. 

V kategorii středních neziskovek si vítězství odnesl náš dlouholetý partner na poli firemního dobrovolnictví, Toulcův dvůr, který patří mezi velmi oblíbené destinace pro naše firemní dobrovolníky. V minulém roce jsme přes náš portál Zapojím se zprostředkovali pro Toulcův dvůr aktivity pro skoro 200 dobrovolníků, kteří zde odpracovali přes 1.350 hodin.

V kategorii velkých neziskovek druhé místo získlalo Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM, kam rovněž směřuje celá řada našich firemních dobrovolníků, například z Plzeňského Prazdroje, Kooperativy nebo ČPP, či ČSOB. Dobrovolníci tu v roce 2022 pomáhali v Krajském centru pro uprchlíky, které měl Totem na starosti, nebo pak při kreativním tvoření nebo pečení cukroví.

"Naše pozitivní zkušenost totiž je, že z firemního dobrovolnictví se často vyvine osobní, občanské dobrovolnictví. Poznat činnost neziskové organizace během dobrovolnického dne je skvělá příležitost pro obě strany. A když se nám podaří předat ten malý impulz, ze kterého účastníci poznají, že věnovat svůj čas a dovednosti někomu jinému přinese vnitřní naplnění a radost jim samotným - dříve nebo později se z nich dobrovolníci stanou," říká Mgr. Lenka Kropáčová, manažerka pro komunikace a dárcovství

Kompletní výsledky soutěže Neziskovka roku 2022

Malá neziskovka

 1. místo – České ILCO, z.s.
 2. místo – Revma Liga Česká republika
 3. místo – SK KONTAKT BRNO, z.s.

Střední neziskovka

 1. místo – Toulcův dvůr z.s.
 2. místo – Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s.
 3. místo – Děti patří domů, z.s.

Velká neziskovka

 1. místo – Dobromysl z. ú. 
 2. místo – Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM z.s.
 3. místo – Czechitas z. ú.

Cenu veřejnosti získala organizace Nedoklubko z.s. druhá v pořadí byl Perinatální hospic Dítě v srdci, z.s.

Pro firmy

 • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
 • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
 • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

 • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
 • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
 • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.