Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

27. duben 2017

Stovka dobrovolníků z Temelína pomáhá v okolí

Stovka dobrovolníků z Temelína pomáhá v okolí

Téměř deset procent zaměstnanců jihočeské jaderné elektrárny na den přerušilo svou běžnou práci a věnuje energii neziskovým či sociálním organizacím. Pracují s lidmi, opravují budovy či zařízení, nebo uklízí po zimě. Provoz elektrárny to neohrozí.

Jedna skupina sestavuje v Přírodovědném muzeu Semenec u Týna nad Vltavou dřevěné stánky, druhá vyrábí drobné propagační a výstavní předměty. I přes déšť a mimořádně chladné počasí nikdo z ohlášených dobrovolníků účast neodřekl.

„Na dobrovolnické dny sem chodím už deset let. Vlastně od začátku, kdy byl projekt spuštěn. Je skvělé někomu pomáhat, zároveň se stmelí kolektiv z práce, člověk získá nový pohled,“ vysvětluje jedna z temelínských dobrovolnic Martina Rachačová.

Oceňují to i v přírodovědném muzeu, kde vrcholí přípravy na hlavní nápor školních výprav i individuálních návštěvníků. „Můžu se spolehnout, že nám tady vždy dobrovolníci pomůžou. A má to i další efekt, víc se o nás ví, spousta z nich sem potom přichází ještě jako návštěvníci,“ pochvaluje si Barbora Šímová  z Přírodovědného muzea.

Dohromady pomáhá necelá stovka zaměstnanců Temelína v jedenácti organizacích v jižních Čechách. Mimo blízkého Týna nad Vltavou i třeba v Českých Budějovicích, nebo v domově pro seniory na Dobré Vodě, či v Táboře a Třeboni.  Využít jednoho pracovního dne na pomoc neziskovým organizacím v okolí může naprostá většina zaměstnanců společnosti ČEZ. Podmínkou je, že nesmí jakkoliv ohrozit své úkoly či omezit provoz zařízení. „Většinou si něco nadpracují předem, nebo je zastoupí kolegové. V Temelíně musíme navíc všechny dobrovolnické dny stihnout do zahájení odstávky pro výměnu paliva, kdy nás čeká obrovský nápor práce,“ dodává ředitel elektrárny Bohdan Zronek.

Přestože zájem o dobrovolnické dny je mimořádný, kvůli počasí organizátoři některé práce posunuli do začátku května, kdy se například chystají na údržbářské práce na vnějších objektech českobudějovického rehabilitačního centra Arpida.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme nezapomenutelný teambuilding s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.