Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

7. říjen 2017

Vedení ČPP zahrála k dobrovolnické práci kapela Chinaski

Vedení ČPP zahrála k dobrovolnické práci kapela Chinaski

Dobrovolníci z vedení České podnikatelské pojišťovny se v rámci svého Dne sociální aktivity letos vydali do Dětského domova Dubá, aby pomohli se zkrášlením areálu. Přivezli s sebou také skupinu Chinaski.

Česká podnikatelská pojišťovna patří dlouhodobě mezi společnosti, které se zajímají o dění v místě, kde podnikají. Strategicky pomáhá tam, kde je to potřeba a od roku 2011 realizuje interní program firemního dobrovolnictví s názvem Den sociální aktivity. Pravidelně se do něj zapojují i členové vrcholového managementu firmy.

Dobrovolníci z vedení společnosti ČPP se v rámci svého Dne sociální aktivity vydali na Kokořínsko, aby tu v pátek 6. října pomáhali v Dětském domově Dubá-Deštná. Čistili rozsáhlý zahradní areál, hrabali listí, pleli záhony a prořezávali uschlé větve. Po fyzicky náročné práci si vychutnali nejen vydatné občerstvení, ale spolu s dětmi si mohli také poslechnout minikoncert skupiny Chinaski, s níž ČPP navázala v letošním roce partnerskou spolupráci. „Jsme rádi, že jsme mohli udělat kus pořádné práce a navíc si s námi děti užily i mimořádné odpoledne, na které budou jistě dlouho vzpomínat. Pozvali jsme Michala Malátného s kapelou, která zahrála své známé písničky a obdarovala nadšené děti cédéčky s podpisem,“ říká generální ředitel ČPP Jaroslav Besperát.

V dětském domově, který v letošním roce pilotuje svůj dobrovolnický program, pobývá na 40 dětí. „Podpory dobrovolníků si velice vážíme, vítáme každou pomocnou ruku. Dobrovolníci z ČPP nás nadchli svým pracovním nasazením a skvělou náladou, kterou měli po celý den,“ ocenila ředitelka Zdeňka Slavíková.

Autorem fotografií je Radek Kalhous.

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.