Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

13. listopad 2020

Zapojím se z domova finančně podpořily Plzeňský Prazdroj a Česká podnikatelská pojišťovna

Zapojím se z domova finančně podpořily Plzeňský Prazdroj a Česká podnikatelská pojišťovna

K naší výzvě se připojují další firmy. Tentokrát jsme pomohli s nákupem ochranných pomůcek.

Další členské firmy se zapojily do výzvy v rámci naší inciativy „Zapojím se z domova“ a finačně podpořily nákup ochranných pomůcek do několika sociálních zařízení, které mají plné ruce práce s povinným testování. Děkujeme za pomoc Plzeňskému Prazdroji, a. s. a znovu zapojené České podnikatelské pojišťovně, a. s. VIG, které  poskytly pomoc do regionů s největšími počty nakažených, a které urputně bojují s pandemii nemoci COVID-19, jako je Vysočina, Zlínský a Jihomoravský kraj. Organizace si tak mohly nakoupit ochranné overaly, dezinfekce, rukavice a respirátory.

Plzeňský Prazdroj poskytl prostředky pro:

Charita Otrokovice

 • Na podzim se potýkali přímo s nákazou v jejich zařízení, kde z 15 členného personálu bylo hned 10 v karanténě. Proto bylo pro nás stěžejní jim, co nejrychleji pomoc a ochránit personál pro zajištění péče a chodu domova pro potřebné.

Oblastní Charita Třebíč

 • Spravuje a distribuuje ochranné pomůcky pro 25 sociálních zařízení v oblasti, kam chodívají i firemní dobrovolníci rádi pomáhat. Celostátní povinnost testovat klienty vyžaduje velké množství ochranných prostředků, které jsou velmi nákladné a zároveň mají velkou spotřebu.

Česká podnikatelská pojišťovna pomohla v organizacích:

Diakonie Valašské Meziříčí

 • Nabízí ucelený komplex zdravotních a sociálních služeb pro seniory, osoby s hendikepy a nemocné v závěru života. Proto ochranné pomůcky využijí v ochraně jejich klientů a personálu a při povinném testování během listopadu.

MŠ, ZŠ a dětský domov Ivančice, p.o.

 • Ředitelka Ing. Marta Špalková poskytnou dezinfekci komentuje slovy: 
  „Pomoci BPS i firmy si vážíme o to víc, že jsme škola, která vzdělává a pečuje pouze o děti a žáky s těžkým zdravotním postižením. Máme u nás mateřskou školu, základní školu, základní školu speciální, internát pro postižené děti od tří let, školní družinu, školské poradenské zařízení pro těžce postižené děti. Vzděláváme zejména děti s autismem, neslyšící, s těžkými vadami řeči a kombinovaným postižením. V současné době je chvályhodné, že se najdou i lidé a společnosti, kteří jsou ochotni pomoci v této nelehké situace i těmto hendikepovaným dětem.“

Děkujeme, že pomáháte s námi. Budeme rádi, pokud se do naší výzvy zapojíte také. My víme, jaké jsou aktuální potřeby jednotlivých organizací. 

Pro firmy

 • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
 • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
 • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

 • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
 • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
 • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.