Zapojím se

Národní platforma firemního dobrovolnictví

14. ročník Give & Gain Day 2024

14. ročník Give & Gain Day 2024

Národní den firemního dobrovolnictví Give&Gain Day se letos koná už počtrnácté. Je to jedna z nejvýznamnějších akcí v rámci společenské odpovědnosti firem, která umnožuje v jeden den a po celé zemi odpovědným firmám a jejím dobrovolníkům se výrazně se zapojit do podpory a pomoci veřejně prospěšných organizací a místním komunitám. Akci s původní britskou tradicí organizuje každoročně aliance odpovědných firem Byznys pro společnost.

Pro letošní Give&Gain Day jsme i s ohledem na aktuální turbulentní časy a velký význam a potřebu vzájemné spolupráce, pomoci a solidarity zvolili motto: „Solidarita ve společné Evropě“.

Prostřednictvím firemního dobrovolnictví dávají firmy najevo, že jsou společensky odpovědné vůči životnímu prostředí, potřebám místním komunitám, regionů, společnosti, ve kterých působí. Na oplátku mají jejich zaměstnanci osobně možnost poznat prostředí, témata, příběhy nevládních organizací a veřejně prospěšných organizací, což posiluje jejich odpovědný přístup a zájem dobrovolnicky pomáhat. Firemní dobrovolnictví rovněž posiluje zájem a angažovanost firem ve společenském odpovědnosti.

Je to největší setkání firemních dobrovolníků, kterého se každoročně účastní stovky zaměstnanců firem a desítky veřejně prospěšných organizací.

Jak se zapojit

Má-li vaše firma zájem se zúčastnit Give & Gain Day 2024, stáněte si přihlášku a s objednaným počtem dobrovolnických míst ji zasílejte na e-mail kucera@byznysprospolecnost.cz do 10. května 2024. Na základě vyplněné přihlášky vám vytvoříme přístup do portálu s nabídkami dobrovolnických akcí. Firemní dobrovolníci se na vybrané akce mohou začít hlásit 14. května v 10:00.

V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte prosím Pavla Kučeru, 📞733 356 851, 📧 kucera@byznysprospolecnost.cz a případně požádejte o přidání do newslettru, aby vám neutekly žádné důležité informace. 

Služby spojené s organizací dobrovolnického dne jsou placené a cena za jednoho dobrovolníka 800 Kč zahrnuje plánování všech aktivit, organizaci dne, provoz portálu, veškerou komunikaci mezi firmami, dobrovolníky a organizacemi, pojištění dobrovolníků, zajištění pracovních pomůcek, školení BOZP a práci koordinátorů. 

Na jaké akce se můžete například těšit:

Domov pro seniory Chodov, p.o. - Výlet s klienty domova do Dendrologické zahrady v Průhonicích

Pastvina z.s. - Práce v komunitní zahradě, krmení zvířat, sázení rostlin

Čimis z.s. - Nátěr herní věže a herních prvků v lesní školce

Český nadační fond pro vydru - Stavba nových voliér v záchranné stanici

Dejte nám šanci - Pomoc v psím hospici - úklidové práce, manuální práce na zahradě, pomoc se zvířaty

23/02 ZO ČSOP BERKUT - Pomoc při obnově Bečovské botanické zahrady

Horní hrad, o.p.s. - Pomoc s údržbou a obnovou neogotického hradozámeckého areálu

Oblastní charita Červený Kostelec - Domov sv. Josefa - Doprovod klientů s roztroušenou sklerózou, pomoc při manimulaci s vozíke, při jídle...

KČT, odbor Beskydy - Pomoc při obnově nejstarší české horské chaty Prašivá v Beskydech

Etincelle, o.s. - Údržba areálu sociální farmy Ledce, natírání skleníku a dřevěné terasy, stavba jezírka, oprava střechy

Zoo Chleby o.p.s. - Stříhání větví, sázení bambusů, štěpkování, natíraní dřevěných prvků

Dokumenty ke stažení

Pro firmy

  • Nadchneme vás pro dobrou věc a zajistíme, že pomůžete tam, kde je to třeba
  • Připravíme dobrovolnický event s přidanou hodnotou
  • Díky nám využijete své odborné znalosti pro neziskový sektor
Jak to funguje

Pro neziskovky

  • Zapojte se do největší profesionální sítě pro firemní dobrovolnictví
  • Najděte zapálené firemní dobrovolníky
  • Využijte různé druhy pomoci od manuální po odbornou

Jak to funguje
BPS

BPS – Byznys pro společnost, z. s.
V Tůních 11
120 00, Praha 2

Byznys pro společnost je největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice. Jsme partnerskou organizací CSR Europe.